Zakątki Kostrzyna i okolic

Aktualności Fora Hyde Park Zakątki Kostrzyna i okolic

Ten temat zawiera 225 odpowiedzi, ma 5 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  vonhinten 8 miesiące temu.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 226)
 • Autor
  Wpisy
 • #3300

  ms

  Lato w pełni. Warto ten czas wykorzystać nie tylko na dalekie podróże, ale również na poznanie naszej Gminy i jej najbliższej okolicy.

  Zachęcając do odwiedzenia ciekawych i urokliwych miejsc położonych w lub blisko naszej Gminy, czekamy na Wasze propozycje – gdzie najlepiej wybrać się na wyprawę z dziećmi, które trasy rowerowe są najatrakcyjniejsze, jakie ścieżki są na najciekawsze na piesze wycieczki? Zapraszamy do dysuksji.

  Osoby, które chciałyby pokazać zdjęcia z ciekawych miejsc naszej gminy na portalu prosimy o kontakt mailowy (redakcja@kostrzyn-24.pl).

  #3319

  Dzień dobry
  Moim zdaniem z Kostrzyna na rowerze najlepiej jest pojechać do Jezierc przez Iwno/Rujscę. Trasa z wyjątkiem krótkiego odcinka w Iwnie prowadzi albo przez las albo mało uczęszczanymi drogami, w dodatku trasa do Jezierc leży na szlaku rowerowym, który jest całkiem nieźle oznaczony, więc trudno się zgubić. Innego lasu tak blisko Kostrzyna chyba nie ma. Jazdy wzdłuż S5 do Sannik i dalej do Jezierc nie polecam, droga przez las jest dużo przyjemniejsza.

  Swoją drogą słyszałem że był jakiś pomysł żeby między Kostrzynem i Iwnem zrobić ścieżkę rowerową. Pomysł niby fajny, ale jest już ulica (wg mapy nawet nazywa się Zdrojowa), która biegnie wzdłuż S5 i wychodzi w centrum Iwna, ruch na niej jest zerowy i ogólnie jedzie się fajnie. Jakby tylko dodać lepsze oznaczenie żeby rowerzyści wiedzieli że tak można na pewno byłoby bezpieczniej – ludzie jeżdżą jak wariaci między Iwnem a Kostrzynem.

  Zamiast ścieżki rowerowej przydałby się mostek przez Cybinę tutaj: LINK. Widać, że masa ludzi na dziko przechodzi tam pod mostem drogowym, nawet ktoś pozrywał kostki chodnika żeby zrobić prowizoryczną przeprawę, z której sam kilka razy korzystałem.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 lata, 11 miesiące temu przez  Janek.
  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 lata, 11 miesiące temu przez  Janek.
  #3377

  RycerzKastro rzucił bardzo ciekawy pomysł. Warto zainwestować w opracowanie (wytyczenie, poprawienie przejezdności, oznakowanie, drobne punkty odpoczynku, itp.) szeregu ścieżek rowerowych po gminie. Stosunkowo tania sprawa a bardzo fajnie wpłynie na atrakcyjność okolicy a i wpłynie pozytywnie wizerunkowo na władze gminy.

  Może na wzór Pierścienia Rowerowego Dookoła Poznania warto wytyczyć Rowerową Pętelkę Dookoła Gminy Kostrzyn albo dwie pętle – Małą Pętlę Dookoła Kostrzyna, około 50 km, przebiegającą całkowicie przez teren gminy i (w porozumieniu z władzami powiatu) Dużą Pętlę Dookoła Kostrzyna, około 100 km, przebiegającą dookoła Kostrzyna ale po terenie gmin ościennych (bo przecież Poznaniowi również „nie ubyło” z powodu poprowadzenia jego Pierścienia po terenie gmin ościennych, a taki szlak mógłby być naprawdę bardzo atrakcyjny krajoznawczo i „rozsławiać” Kostrzyn w okolicy)

  Może warto wyjść z inicjatywą wydania mapy turystycznej gminy Kostrzyn, na której znaleźć by się mogły wszelkie miejsca atrakcyjne turystycznie, jak: pałace, pomniki, parki, ogrody botaniczne (np. „Elżbietówka”, o której nie miałem pojęcia a dowiedziałem się z Radia Merkury), kempingi, pensjonaty, muzea, stadniny, szlaki konne, szlaki rowerowe, piesze, ścieżki dydaktyczne, szlaki rowerowe, punkty widokowe, stare wiatraki, nowe wiatraki, stare kościoły, kapliczki, kąpieliska, stare grodziska, współrzędne GPS, i wszystko inne co może być atrakcyjne dla ludzi. Moim zdaniem, jeśli taki projekt byłby zrobiony z głową, informacji było wiele, i cennych, i przystępnie podanych, a mapa była laminowana (sam mam składaną laminowaną mapę okolic Poznania i już nigdy nie kupię innej), a nie na odpieprz, byłby to hit, aktywujący turystykę w gminie. A koszt takiej mapy duży nie będzie.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 lata, 10 miesiące temu przez  Pawel.
  #3383

  Pomysł bardzo mi się podoba. Jeżeli chodzi o wycieczki rowerowe to polecam mapy z OSM ( http://www.openstreetmap.org/ ). Dokładnością biją inne ogólnodostępne mapy, szczególnie jeżeli chodzi o leśne ścieżki. Z drugiej strony rzeczywiście przydałyby się „oficjalna” mapa gminy, nie musi być papierowa, z naniesionymi sugerowanymi rowerowymi trasami pomiędzy wszystkimi miastami/wsiami gminy. Nie lubię jeździć rowerem głównymi drogami a wszystkie drogi gruntowe na mapie wyglądają tak samo więc planując wycieczkę ciężko stwierdzić, czy da się nią przejechać czy nie.

  #315404
  #315405
  #315406
  #315407
  #315408
  #315409
  #315410
  #315411
  #315412
  #315413
  #315414
Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 226)