Na rowerze do Poznania

Aktualności Fora Hyde Park Na rowerze do Poznania

Ten temat zawiera 224 odpowiedzi, ma 3 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  vonhinten 10 miesiące, 1 tydzień temu.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 225)
  • Autor
    Wpisy

Dzień dobry!
    Jak według was najlepiej dojechać na rowerze do Poznania? Powiedzmy z Kostrzyńskiego Rynku na Śródkę? Jazda po DK92 odpada z powodu braku pobocza, więc trzeba jechać naokoło. Do Skałowa da się dojechać asfaltem, dalej do Swarzędza przez Paczkowo jest polna droga techniczna wzdłuż DK92. W Swarzędzu można Wrzesińską jechać aż do rynku i dalej wzdłuż jeziora aż do Volkswagena. Tam, przed wiaduktem kolejowym jest przejście pod drogą i dalej wzdłuż stawów, zoo i jeziora maltańskiego jest prosta droga.

Alternatywą trasą do Swarzędza jest przejazd przez Sokolniki Gwiazdowskie i Sarbinowo. Drogi polnej jest niewiele, głównie się jedzie asfaltem, więc mimo, że jest około 5km dalej to czasowo wychodzi podobnie.

Jest lepsza trasa?

Ale jakiego charakteru ma być to przejazd. Szybki, turystyczne szlajanie, bezpieczna jazda z dziećmi?
    Proponuję taką trasę: LINK.
    Odcinek Śródka – Siekierki znana mi jest doskonale. Jedyne problematyczne miejsce to dosyć niebezpieczne przejście przez tory kolejowe w Swarzędzu nieopodal ulicy Szumana. Poza tym, trasa wiedzie przyjemnymi duktami szutrowymi lub mało ruchliwymi asfaltami.
    Odcinka Siekierki – Skałowo nie znam (podpowiedział program), ale wydaje się być w miarę przyjemny, pomijając przejście przez tory i ruchliwą DK92.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 lata, 10 miesiące temu przez  Pawel.

Chodziło mi o dojazd do pracy, czyli szybko i wygodnie. Rowerem mam do pracy „od drzwi do drzwi” jedynie 10 minut dłużej niż pociągiem, więc raz na jakiś czas można pojechać.

Trasą, którą podałeś jechałem z Poznania do wiaduktu przed Paczkowem, ale tam przejechałem na drugą stronę 92, bo nie wiedziałem czy jadąc prosto przejadę do Siekierek. Teraz jak już to wiem, to wypróbuję tą trasę.
    Dzięki wielkie za informacje!

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 225)