W miniony piątek, 17 lipca, doszło do niebezpiecznej sytuacji w tramwaju linii nr 16, której uczestnikiem był 67-letni pasażer. W obronie zaczepianego przez dwóch mężczyzn młodego Ukraińca, starze się zaatakowany. Policja podjęła natychmiastowe działania, a po intensywnej pracy operacyjnej zatrzymano obu podejrzanych o napaść. Śledczy apelują o pomoc do wszystkich świadków oraz do pokrzywdzonego, który był obiektem szykan.
Do incydentu doszło w godzinach popołudniowych, gdy dwa mężczyzny zaczęły zaczepiać młodego pasażera ukraińskiego pochodzenia. W odpowiedzi na ich agresywne zachowanie, zareagował starszy mężczyzna, co doprowadziło do fizycznego starcia. Po opuszczeniu tramwaju w rejonie przystanku „Kurpińskiego” sytuacja eskalowała, a pomimo interwencji świadków, doszło do wymiany ciosów.
Policjanci zostali wezwani na miejsce zdarzenia, jednak nie zastali ani pokrzywdzonego, ani sprawców. Dopiero w sobotę, 18 lipca, 67-latek zgłosił się na komisariat, gdzie złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Po analizie materiałów dowodowych i przedmiotowych, śledczy zdołali szybko ustalić sprawców, którymi okazali się 38- i 41-letni mężczyźni z wcześniejszymi notowaniami kryminalnymi.
Obaj zostaną postawieni przed prokuraturą, gdzie usłyszą zarzuty związane z uszkodzeniem ciała oraz znieważeniem na tle narodowościowym. Policja nadal prowadzi działania zmierzające do ustalenia tożsamości młodego pasażera. Funkcjonariusze apelują do świadków o kontakt, podkreślając, jak istotne jest zgłaszanie wszystkich incydentów związanych z przestępczością. Każda minuta ma znaczenie w walce z przemocą i aktywną ochroną ofiar.
Źródło: Policja Poznań
Oceń: Interwencja w tramwaju: Zatrzymani sprawcy napaści w Poznaniu
Zobacz Także


