Listopad 8, 2018 | ms
Szachy

W dniu 23.10. br. w Kórniku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Szachach (rocznik 2003-2005). Szkoła Podstawowa nr 1 w Kostrzynie  (Filip Kalemba, Michał Gozik, Weronika Jęczmionka i Jagna Smolińska) zajęła  V miejsce, natomiast Szkoła Podstawowa w Czerlejnie (Przemysław Mieloch, Mikołaj Włodarz, Jakub Ptasik, vacat) zajęła X miejsce, Startowało 12 szkół.

W dniu 31.10. br. w tym samym miejscu  odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Szachach (rocznik 2006 i młodsi). Szkoła Podstawowa nr 1 w Kostrzynie  (Filip Łąkowski, Szymon Banaszak, Jakub Pieczeniak, Dorota Podolecka) wywalczyła brązowy medal, natomiast Szkoła Podstawowa w Czerlejnie (Bartosz Włodarz, Jan Wierucki, Szymon Ignaszewski, Alicja Springer) zajęła XII miejsce. Startowało 14 szkół.

W dniu 4.11. br. w Galerii MM w Poznaniu odbył się Turniej Szach – Strike – Mat. Był to pierwszy turniej  czwartego cyklu turniejów łączących szachy z inną dyscypliną sportową. W zawodach tych uczestniczyli członkowie  Uczniowskiego Klubu Sportowego „Goniec” Kostrzyn oraz „UKS Czerlejno”, uzyskując następujące miejsca: