Sierpień 28, 2018 | ms
Wybory samorządowe 2018 – zarejestrowane komitety wyborcze

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. Wczoraj upłynął termin rejestrowania komitetów wyborczych.

W Gminie Kostrzyn zarejestrowano 5 komitetów wyborczych:

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI RAZEM (pełnomocnik wyborczy: Izabella Kasprzak)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAREK KOWALSKI (pełnomocnik wyborczy: Aldona Cecylia Kowalska)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWE OBLICZE GMINY (pełnomocnik wyborczy: Jakub Mateusz Przybylski)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM GMINA KOSTRZYN (pełnomocnik wyborczy: Kaja Agnieszka Lepczyk)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNE SIEKIERKI (pełnomocnik wyborczy: Mariusz Dudziński)

Należy także doliczyć 18 komitetów o zasięgu ogólnopolskim, tworzonych głównie przez partie polityczne, organizacje i stowarzyszenia, które również mogą zgłosić swoich kandydatów w wyborach samorządowych 2018.

22 komentarze
 • To co piszecie to bzdury, każdy za uszami cosik ma, ale po co zmieniać coś co działa.

  • Mam nadzieję,że tym razem nie wybierzemy bezjajowych. lizusów i sługusów. Nie pozwolimy by ktoś lekką ręką szastał gminnymi pieniędzmi, bo pójdziemy z torbami, a nasze dzieci będą spłacać długi. Pewnie Valdi byś tego chciał.

 • Brudne oblicze b4c542

  Co za […] pomysł, by rozpocząć kampanię na terenie szkoły w obecności dzieci podczas otwarcia hali sportowej w SP 1. Tym bardziej urzędujący burmistrz – powinien szanować prawo, Takie działania ścigane są z urzędu. Art. 494 par. 1 i 2 Kodeksu wyborczego. http://dokumenty.e-prawnik.pl/kodeksy/kodeks-wyborczy/przepisy-karne-1/

 • Czytają powyższe komentarze zastanawiam się czy w Dziekance, w Gnieźnie udostępnili pensjonariuszom kompy z dostępem do netu

 • Piejąca Beti podobno w miejsce Krzysztofa. To prawda ?

 • Urzędnicy państwowi muszą być apolityczni. Służba cywilna ma ustawowy zakaz łączenia pracy z wykonywaniem mandatu radnego. Czy ktoś wie czy przewodniczący B. startuje?

  • kostrzynianin 3139e6

   Wróbelki ćwierkają, że Przewodniczący B. ma mocne poparcie drugiego bliźniaka, więc może dużo a nawet więcej…

   • pracy mu nie wróci

    • ciekawe czy na czas kampanii weźmie urlop bezpłatny
     Przepisy (art. 78 ust. 4 usc) zakazują łączenia zatrudnienia w służbie cywilnej z mandatem radnego i milczą na temat samego udziału w wyborach. Oznacza to, że dopiero zdobycie mandatu wymaga od członka korpusu sc dokonania wyboru między karierą w administracji rządowej a karierą w samorządzie. Na podjęcie takiej decyzji członek korpusu sc ma 3 miesiące. Zgodne, bowiem z art. 383 § 5 kodeksu wyborczego, jeżeli radny przed dniem wyboru wykonywał funkcję lub prowadził działalność, co, do której istnieje ustawowy zakaz łączenia jej z mandatem radnego obowiązany jest do zrzeczenia się funkcji lub zaprzestania prowadzenia działalności w ciągu 3 miesięcy od dnia złożenia ślubowania. Jeśli tego nie zrobi rada stwierdza wygaśnięcie mandatu radnego, w drodze uchwały, w ciągu miesiąca od upływu tego terminu (art. 383 § 6 kodeksu wyborczego).

 • Już oficjalnie mówi się, że duży Ździsiu obejmie schedę po il comediante, po łowcy jeleni, elektryzującym Leszku. To ten pan, co pojawia się na pierwszej sesji i na plakatach podczas kampanii. Zatem radny Szału nie było opuści nas, zapisując się po wsze czasy jako niestrudzony organizator biegu na 5 km, pirotechnik powstania wielkopolskiego ulokowany, za zasługi dla ogółu, przy korytku GOAP-u. Tak, posada dla siebie to chyba największe osiągnięcie tej kampanii. Idź i nie wracaj.

  • A może Pani/Pan Nikola podniesie swoją szacowną d…pę coś zrobi dla naszej społeczności zamiast pisać pseudo-intelektualne komentarze ?

  • Krążą plotki w kostrzyńskim Ratuszu, że tak naprawdę „duży” Zdzisiu, to przymierzany jest do innej funkcji. Podobno na emeryturę odchodzi pani Sekretarz i to właśnie człowiek z GOAP-u ma ją niby zastąpić…. przecież ta praca w GOAPIE tylko mu była potrzebna po to, aby miał na papierze jakieś doświadczenie w administracji, żeby ludzie się za bardzo nie czepiali.

 • Podobno bliźniaki nie wszystkich już chcą w swoich szeregach. Czyzby się narazili czymś?

  • Po wynikach z lat poprzednich widać, że skład rady zmiana się znacznie. Więc chcąc mieć większość – logicznym rozwiązaniem jest „podziękować” swoim radnym za głosowanie zgodnie z linią zaproponowaną przez Burmistrza i w nagrodę nie dać Im miejsca na liście – „nowi” w radzie mają większe szanse na wybór.

 • Bliźniak i 11 zawodników w polu.

 • Mirosława 327708

  Nowe Oblicze Gminy w jakim składzie? Ktoś wie?

-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa + = osiem