Marzec 9, 2018 | ms
Budżet Obywatelski na rok 2019

Na ostatniej sesji radni przyjęli uchwałę w sprawie przeprowadzenia na terenie gminy Kostrzyn konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego gminy Kostrzyn na rok 2019.

Względem lat minionych  zmieniła się kwota przeznaczona na realizację Budżetu Obywatelskiego i aktualnie wynosi ona wynosi 300 000 zł. Realizowane będą dwa rodzaje zadań: małe do 25 000 zł oraz duże w kwocie od 25 000 do 125 000 zł.

 

Uchwała Nr XLII/361/2018 Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn z dnia 1 marca 2018 roku w sprawie przeprowadzenia na terenie gminy Kostrzyn konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego gminy Kostrzyn na rok 2019

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

Załącznik nr 3

Załącznik nr 4

 

 

16 komentarzy
 • Głośno myśląc... 659fd3

  Szanowni Państwo,

  trzymając się faktów – jak mam w zwyczaju, informuję Czytelników portalu Kostrzyn-24, że dniu 9 marca 2018 r. do Biura Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn wpłynęło pismo – Skarga w trybie art. 227 KPA na nienależyte wykonywanie zadań przez organy Gminy i jej pracowników przy realizacji zadań Budżetu Obywatelskiego Gminy Kostrzyn na rok 2017.

  Treść pisma: https://drive.google.com/file/d/17ted4enFdk8kzoEFqipix8o9o8qhHrp0/view?usp=sharing

  Pozdrawiam
  Anna Dudzińska

  • Mieszkanka fd4f54

   To wyjaśnia dużo, dlaczego pojawił się hejt. Pan Wkurzony próbuje zniesławić Panią Annę, no i łamie prawo – bezczelne i na maksa.
   Czas powiedzieć STOP propagandzie NOG!
   W sumie, poza propagandą są ciency!

  • Grzegorz W 9e0237

   Tym razem musi być mocno coś na rzeczy – podobno „prześmieszący” został przez bliźniaków zmuszony do zwołania w przyszłym tygodniu oficjalnego spotkania radnych. Bliźniaki podzielą winę i w zaciszu ośmieszą innowierców. Ale takie spotkania powinny odbywać się publicznie… Macie Państwo wiedzę o szczegółach? Jakaś nagła sesja?

 • piesnababy bd43d8

  Mieszkaniec Sołectwa Siekierki…umówmy się wszyscy wiedzą kim jesteś…stylu pisania nie da sę ukryć- psychologia kryminalna 🙂 Pani Anna D.to jedyna osoba która póki co nie boi się podpisywać swoich skarg,wniosków i zażaleń.Szczerze to zazdroszczę jej,bo ma większe jaja niż Ty i Twój kompan uśmiechający się do ludu.Pani D.jest głosem wielu mieszkańców Sołectwa Siekierki..gdyby było wszystko ok nie mielibyście takiego bólu d*** i wprost z marszu odpowiedzi byłyby jasne,czyste a przede wszystkim merytoryczne.Tymczasem są to ODPOWIEDZI Z D***.

 • Mieszkaniec Osiedla Grunwaldzkiego 3149a4

  Kto pluje jadem na „Głośno myśląc”, lekceważy problem ul. Tuleckiej, w Siekierkach, nie czuje się rozczarowany beznadziejnym wykonaniem placów zabaw w ramach BO 2017. No kto? Na pewno nie mieszkaniec Siekierek.
  Powiem więcej. Obserwator sceny ma trochę racji, że jedna osoba rozdaje karty i ta osoba może być wkurzona.
  Ale kto tej osobie dał tyle władzy, że nie musi się przejmować problemami mieszkańców? Jakąś Tulecką, Wyszyńskiego, tunelem czy innymi? Ano, Panowie Radni, którzy hurtem siedzicie cicho.
  Gdybyście uczciwie pracowali i kontrolowali działania burmistrza, nie było by komentarzy.
  A propos skargi. Nie chodziło o sołtysa, tylko o konieczność zmiany statutu, bo z tego wynikł problem. Wniosek wyciągnięto, ale niestety do dzisiaj Radni nie podęli żadnej uchwały w sprawie statutu sołectwa.
  Co do Ciebie, Ty wkurzony! Weź se daruj plucie jadem! Nie przystoi! Tak trudno zrozumieć, że są ludzie, którzy interesują się sprawami gminy. Mam wrażenie, że ci co powinni, się nie przejmują.
  Rada do wymiany! Wkurzony też!

  • Obserwator sceny politycznej 3b3b02

   I właśnie takie wpisy – wszystkie na jedną nutę, jakby pisane przez jedna osobę, nic nie wnoszą do sprawy… Mieszkańcu Osiedla Grunwaldzkiego, Zdzisławo – robicie mega pozytywną robote dla kostrzyńskiej Trójcy, która i tak robi , co chce, bo wy nie macie argumentów. Jeśli tak masz mi przyznawać rację Mieszkńcu Osiedla Grunwaldzkiego, bez rzeczowej merytorycznej argumentacji, to panowie SWG zrobią wszystko to, co będą chcieli zrobić…

   • Obserwator 3fa42e

    Proste pytanie i pieniacki atak na „głośno myśląc”. Oj! po czymś takim zdecydowanie jestem za autorką wpisów, bo są rzetelne, zwyczajne, informujące.
    Ciekawe, co tak ruszyło, wszechwładnego? Przecież jego nic nie rusza. Nawet to, że w największy mróz wykonywana była ul. Warszawska, a tłuczeń sypany był na zamarznięty grunt prawie na pół metra. Gdzie był wykonawca latem i jesienią?

   • Biznesmen 2f2744

    Pisałem po Twoim wpisie, że obserwujesz scenę polityczną, której nie ma, Bo wydaje mi się, że wszyscy dmuchają w jedna trąbę. Dziwne, że domagasz się argumentów, od kogoś, kto pisze, że nie podoba mu się plucie jadem. Sam argumentów nie podajesz. Ładnie tak?
    Wiesz co? Mi też nie podoba się atakowanie ludzi za pytanie i interesowanie się sprawami gminy. Osoby składające skargę, krytykujące działania władz są chronione prawem. A tu taki hejt. Właśnie tak wygląda nasza scena polityczna. Prymitywnie. Nie widzisz tego?

 • Mieszkaniec Sołectwa Siekierki 19483b

  Gołym okiem widać narodziny nowej politycznej gwiazdy w gminie Kostrzyn. Anna D. ps. „Głośno myśląc…” atakuje wszystko i wszystkich. Taka krewka i awanturnicza natura. Napada na sąsiadów, że za głośni i kosiarkami zakłócają jej spokój, wali w dyrekcję szkoły i nauczycieli, że słabo nauczają jej dzieci (i zabiera je do innej szkoły w sąsiedniej gminie). Na samo słowo SOŁTYS dostaje wysypki i pisze skargi na chłopa, który dla wsi i mieszkających tam ludzi poświęca od lat prywatny czas i zapewne też pieniądze, choć to prosty i uczciwy człowiek i nie przechwala się tym (można by zapytać, co ONA osobiście zrobiła do tej pory dla ludzi?). Pluje na mieszkańców wsi, że zacofani i zaściankowi i nie popierają jej idei permanentnej wojny z każdym, dowala urzędnikom w gminie, powiecie i województwie, że nie wywiązują się z obowiązków i nie są na jej każde zawołanie. Składa propozycję rewizji granic i przyłączenia sołectwa do obcej gminy. Taka jej zapewne wojownicza i dezintegrująca ludzi i destabilizująca wszystko uroda… A to nie tak wydatkowane środki z funduszu sołeckiego, a to nie takie urządzenia na placu zabaw, a to nie taki kształt szkoły, złe remonty dróg, fatalne uzgodnienia z władzami powiatu i ościennych gmin, za szybko jeżdżące samochody, za głośno przelatujące samoloty, nie tak pachnące zagrody rdzennych rolników, którzy w swojej miejscowości przebywają „z dziada pradziada”… Na portalu K24 nie znajduje jednak sprzymierzeńców swojej filozofii i zapewne najbardziej może liczyć tylko na podobnie w domowym zaciszu myślącego „termoizolatora hali widowiskowo – sportowej”. Więc może to wcale nie jest gwiazda (nie ważne czy polityczna czy inna), bo gwiazdy mają to do siebie, że świecą swoim blaskiem. Może to raczej tylko zagubione w przestrzeni jakieś ciało, które próbuje wykorzystać światło odbite – od cudzych pomysłów i inwencji, czyiś trudów, obcej pracy… Termoizolator musi jej przytakiwać, bo jakże mogłoby być inaczej. Ci którzy nie muszą, co widać tu i nie tylko tu gołym okiem dawno wyrobili sobie zdanie na temat pani Anny D. vel „Głośno myśląc…” I to by było na tyle… Na razie!

  • Zdzisława 802adc

   Proszę sobie wyobrazić, że są w gminie Kostrzyn ludzie których nie bawi wchodzenie w tył kaście próbującej za wszelką cenę utrzymać się przy władzy. Nie wszystkim da się mydlić oczy. Przykład -parking za pół miliona. To skandal. Ludzie mają prawo mówić i maja prawo wiedzieć.

   • Obserwator sceny politycznej 3b3b02

    A kogoż to masz na myśli pisząc Zdzisławo kasta? Dla mnie i na stan mojej wiedzy jest tylko jedna osoba, która w tej gminie rozdaje wszystkie karty i trzyma pełna kontrole nad wszystkim. Trudno sie domyslić?

    • Biznesmen 2f2744

     Kontrolę powinna sprawować rada. Wygląda na to, że ona oddaje władzę burmistrzowi, który robi sobie co chce… Tak w ogóle – to z tego biorą się wszystkie patologie.
     Więc podziel się swoją wiedzą, jak to się dzieje, że według ciebie „jest tylko jedna osoba” itd.

 • Głośno myśląc... 659fd3

  Jakie zmiany zostały wprowadzone w projekt Budżetu Obywatelskiego na podstawie przeprowadzonych konsultacji społecznych, tj. odpowiedzi mieszkańców Gminy Kostrzyn udzielonych w ankiecie?

-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden + jeden =