Lipiec 6, 2015 | ms
Dzień Dziecka dla dzieci z Ługowin i Węgierskiego

Rada Sołecka wraz z Sołtysem spróbowali czegoś innego niż inne sołectwa – z okazji dnia dziecka zabrali dzieci wraz z rodzicami na wielką wyprawę w poszukiwaniu skarbu  „Z Piratami Dookoła Świata”.

Piraci mają pierwszą część mapy i dzieci z czasem odnajdują pierwsze wskazówki, które są ukryte przy miniaturach budowli świata. Doprowadzają one grupę do nieznanego lądu. Dzieci napotykają tam kolejnych animatorów: Karaibów. Odczytane im są kolejne wskazówki i zdobywają dyplom poszukiwacza skarbu, będący przepustką do kolejnego etapu poszukiwania.

Po pewnym czasie po dzieci przypływają Indianie z ostatnią częścią mapy. Ponowna podróż tratwą kończy się tam, gdzie się zaczęła – w głównej wiosce. To tam ukryta jest ostatnia informacja wskazująca miejsce ukrycia skarbu.

Program ma charakter zarówno relaksacyjny, jak i edukacyjny. Dzieci poznają miniatury budowli świata, ich krótki opis i lokalizację. Program wymaga od dzieci aktywnego udziału i zaangażowania. Daje możliwości wykazania się sprawnością fizyczną, spostrzegawczością a także umiejętnością współpracy.

Po poszukiwaniu skarbu przyszedł czas na „Przyjęcie”

Pokaz i nauka SAVOIR VIVRE przy stole, połączone z ekskluzywnym, trzydaniowym obiadem. Dzieci i opiekunowie przyjmowani są w restauracji przy wytwornie przygotowanym stole. Obsługiwani są przez elegancko ubranych zawodowych kelnerów i kelnerki. Dzieci jedzą trzydaniowy posiłek: zupę, drugie danie i deser. Wszystkie dania mają dziecięca gramaturę. Program prowadzony jest przez Szefa Sali, który w ciekawy i przystępny dla dzieci sposób uczy elegancji i zachowania SAVOIR VIVRE przy stole.

Sołtys wraz z Radą Sołecką dziękują bardzo Dzieciom i Ich Rodzicom za wspaniałą atmosferę podczas wycieczki. Panu Leszkowi Rutkowskiemu dziękujemy za opiekę nad naszymi pociechami, a Firmie TOM-TRAVEL za miłą i bezpieczną podróż w luksusowych autokarach.

Mirosław Kucharski

4 komentarze
  • Brawa dla Pana Rutkowskiego ! Widać, że wykonuje swoją pracę z pasją. To mi się podoba. Coś nowego, bez zbędnego szumu wokoło siebie. Można Panie Burmistrzu ? MOŻNA !

-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć + dwa =