Kwiecień 27, 2015 | ms
Wieści z krainy szachów

Wyniki szachistów z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Goniec” Kostrzyn oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego „UKS Czerlejno” w ostatnio rozegranych turniejach.

29.03.2015 r. w Środzie Wlkp. odbył się Szachowy Turniej Wielkanocny.

35 m. Jakub Biernacik

W dniu 12.04.2015 r. w Radzewie odbył się Wielkanocny Turniej Szachowy.

Filip Łąkowski zajął V miejsce, a Jagna Smolińska X miejsce. W klasyfikacji dzieci Filip zwyciężył w grupie chłopców, a Jagna zwyciężyła w grupie dziewcząt.

W dniu 18.04.2015 r. w Poznaniu odbył się drugi turniej z cyklu I Krok Szachowy.

Kategoria Gargamele:

9 m. Jagna Smolińska (brązowy medal wśród dziewcząt)

Kategoria Smerfy:

14 m. Jan Wierucki
17 m. Patryk Sumera
26 m. Stanisław Małyjasiak
34 m. Jakub Pieczeniak
43 m. Jakub Biernacik

25.01 i 28-29.03.2015 r. w Gnieźnie odbyły się rozgrywki IV Ligi Szachowej Juniorów. Uczniowski Klub Sportowy „Goniec” Kostrzyn wystawił 2 zespoły.

Drużyna w składzie: Hubert Niemczal, Mikołaj Spiżewski/Kamil Jęczmionka, Maciej Gamalczyk, Jan Zastawa, Anna Piaskowska i Aleksandra Janczar zajęła V miejsce.

Drużyna w składzie: Przemysław Mieloch, Wiktor Janikowski, Filip Łąkowski/Oskar Machowski, Mikołaj Włodarz, Martyna Mieloch i Jagna Smolińska zajęła XIII miejsce.

Hubert Niemczal wywalczył brązowy medal na I szachownicy, a Maciej Gamalczyk wywalczył brązowy medal na III szachownicy. Maciej wyrobił również normę na III kategorię szachową.

W dniach 25-26.04.2015 r. w Poznaniu odbyły się półfinały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w Szachach. Stawką gry, oprócz medali, był awans do finałów.