Październik 25, 2018 | ms
Informacja z otwarcia ofert (na budowę tunelu…)

Informacja z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na budowę tunelu pod torowiskiem linii kolejowej E20 relacji Poznań – Warszawa w ciągu drogi powiatowej nr 2411P i 2441P:

33 komentarze
 • Mamy to! Klatkę w ZOO?
  Oferta na prawie 30 milionów za samą tunel i 24 miliony złotych za drogi dojazdowe to konsekwencja niekorzystnego Porozumienia z PKP PLK, które burmistrz Matysek podpisał 16.06. 2018 r.
  https://www.facebook.com/Kostrzyn.Gmina/posts/2135385716475972
  Brakuje 37 milionów. Zadłużeni już jesteśmy na blisko 30 milionów. Czy ktoś się zastanowił, skąd spłacić kolejne zadłużenie na blisko 60 milionów zł. Skoro mamy tylko z PITów i CITów 20 milionów zł rocznie, które już są wydawane na dołożenie do Oświaty, utrzymanie Urzędu, MGOKu, Biblioteki i komunikacji miejskiej.
  W zasadzie zostają grosze. Pytam z czego Burmistrz i rada chcą …przepłacić za tunel?

 • Burmistrz sobie wyfrunął do Włoch, a z tunelem nic się nie dzieje. I to by było na tyle!

 • Kostrzyn news 883642

  Odkrycie prawdziwego oblicza Matyska nr 3. Co z genami? Fanaberie rozkapryszonego Szymusia nie doczekały się spełnienia? Kto otrzeźwiał w pore i stanął na przeszkodzie? Krytyka części rady?

  • Brak kasy, bo pieniądze (6 mln zł) uzyskane ze sprzedaży działki przy ul. Poznańskiej, które chciał na ten cel przeznaczyć, przerzucił na drogi dojazdowe.

 • Czas ujawnić treść Porozumienia podpisanego przez Matyska 16. 06.2018. z PKP PLK.

 • Kostrzyn news 883642

  Odkrycie prawdziwego oblicza Matyska nr 2. Walka wyborcza Matysek kontra Matysek. Nikt trzeźwo myślący nie startuje w takiej sytuacji. A Matyskowi wydaje się, że ponad 90% to jego jakiś sukces. Wystarczyłby jeden najsłabszy kontrkandydat i byłoby zupełnie inaczej. Ale Matysek tego nie rozumie i woli swoje gadać będąc przy tym śmiesznym, bo chyba śniło mu się 102%. HIhihihi.Słoneczko ubzdurało sobie, że ten sukces to tylko jego zasługa, tak jakby nie miał żadnych urzędników wokół siebie. On i tylko on!!! Żałosny bufon.

 • Czekam aż ktoś rozliczy ludzi, którzy do tego doprowadzili. Odpuścili tunel za pieniądze w ramach ZIT i ściemniali, że ten wybór jest lepszy. Dodatkowe 37 mln zł długu? Czyżby? Niektórzy z poprzedniej rady przeczuli, co będzie i się ewakuowali?

 • W dniu wczorajszym w Urzędzie odbyło się spotkanie burmistrza z radnymi (starymi i nowymi).

  • Kostrzyn news 883642

   Odkrycie prawdziwego oblicza Matyska nr 1. Spotkanie Matysek zaplanował tylko w jednym celu-zrzucić odpowiedzialność za swoją niekompetencje na innych. Na lewo i prawo trąbi o swoim zwycięstwie, ale decyzje za swoje bzdurne deklaracje (100% finansuje PKP) już chce zwalić na innych. I szuka jeleni- nowych radnych, przewodniczącego, opozycje, Odgraża się że nie podpisze nic bez zgody rady. Której rady? Przecież decydując sie na otwarcie kopert 25.X. wiedział doskonale, że nie będzie to takie łatwe. Asekurant i niby-burmistrz. Flesze dla niego, odpowiedzialność to oni! Widać wyraźnie, że miernoty w radzie nie sprzeciwią się mu (brawo Dudzińska i Kowalski).

   • Biznesmen 8f860e

    No bo o to chodziło, by w radzie zasiadały „miernoty”, poddające się manipulacji i chroniące tylko swoich interesów. I co wyszło?
    Zamiast 100% dofinansowania do tunelu – ponad 15 milionów trzeba dołożyć, czyli większą część … i jeszcze wybudować drogi dojazdowe za 24 mln z hakiem plus 3 mln za wykup gruntu. Wynik tej decyzji: 43 miliony (w tym tylko 6 mln z powiatu do 2021 r.) Gdzie takie pieniądze w budżecie gminy? 37 mln zł z naszych podatków. Czy to jest różnica, którą mamy do zapłaty, bo ta pseudodrużyna zrezygnowała z budowy tunelu za środki w ramach ZIT?

  • Burmistrz sobie zwołuje spotkanie z radnymi? Przecież Rada to jest organ kontrolny, a właściwie to stara Rada powinna zwołać nadzwyczajne posiedzenie i powinno być jawne i otwarte dla mieszkańców.
   Jak w tej gminie mają być przejrzyste finanse? Kto je kontroluje? Dlaczego radni są tak słabi, że dają sobie wmówić, że to oni za głupie decyzje burmistrza odpowiadają? Bo nie skorzystali z jakiegoś art. i nie donieśli? Nic dziwnego, że takie d… byli promowani.

 • Wow! Różnica za tunel:
  Kostrzyn – 29 500 000 zł,
  natomiast Pobiedziska tylko – 5 200 000 zł.
  Rzeczywiście. Porozumienie burmistrza z PKP PLK bardzo niekorzystne.
  Do dymisji!

 • Będzie tunel jak kiedyś pod 92, bez wjazdu i wyjazdu.Reszta potem

 • Ambrozja, w tym przypadku raczej nie chodzi tylko o zaniżony kosztorys, lecz o to że burmistrz Matysek podpisał z PKP Porozumienie, w którym jest określony krótki czas realizacji inwestycji i fakt, że nie ma odstępstwa od tergo Porozumienia, do tego konieczność uzgadniania przez Wykonawcę robót z PLK, to że gmina ma nóż na gardle też ma wpływ na cenę. Pobiedziska uzyskały od tej samej firmy ofertę na 10 640 259,19 zł za układ drogowy i tunel łącznie! Sam tunel ponad 5 mln zł. To Porozumienie jest bardzo niekorzystne i za to władze gminy powinny odpowiadzać.

 • Prosta kalkulacja: zrzucamy tunel obarczając Renatę i Iwańskiego odpowiedzialnością; mamy 20 baniek planowanego wydatku na budowę dróg. Jeden Zenek, Margaret czy Boys to ok 150 tys ( koszty z umów plus noclegi, wyżywienia, scena, etatowa praca moku, strażacy – czyli Ryszard i wszystko jasne). W tym też darmowa wóda serwowana w przejściu dla pieszych zza torów, żeby nie marudzili, że im zamknięto przejazdy. Mamy zatem … aż nie mogę się nadziwić faktom: 200!!! imprez. czyli dzieląc na 5 lat kadencji co 2 tydzień mamy umca umca. Przy takiej ilości przytupu i lansu kolejna kadencja w kieszeni. Jak wiemy z ustawy – ostatnia. Tak duże zamieszanie w branży muzycznej ustawi nam na bank dobrą robotę za 10 lat u tych co scenę będziemy wynajmować. Walduś, kurna, MAMY TO!!!!!

  • Zenoniew z całym szacunkiem. To może nie być ostatnia kadencja tych panów. Liczenie kadencji zaczyna się od tej. Chyba że damy radę a wierzę że damy im podziękować.

  • Zenonw, próba zrzucania na p.Renatę już raz się nie udała, bo była przewodnicząca pokazała im, gdzie mogą wziąć pieniądze na tunel z ZIT nie pakując się w żadne zamykanie dwóch przejazdów i budowę dróg dojazdowych za ponad 20 mln zł. Raczej strzelili by sobie w kolano odgrzewając temat, bo o tamte pieniądze nie wnioskowali na tunel tylko na Warszawską.

 • Z moich podatków?
  Tunel wraz z układem drogowym za 53 807707,38 zł, pięć razy tyle, co Pobiedziska.
  W 2017 r. Pobiedziska wybudowały tunel wraz z układem drogowym za 10 640 259,19 zł,

 • A na stronie Gminy i na FB cisza jak makiem zasiał. Cisza przed burzą? Bo chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę gdzie jesteśmy… – w czarnej…DZIURZE.

 • Jak oni pięknie wszystkich w konia zrobili.

 • Generalnie to dziwię się że gmina zdecydowała się budować tunel na nieruchomości PKP. Pomijam fakt porozumienia z PLPKP. To PKP bardziej zależało na likwidacji przejazdów. Ogólnie Panowie nic sobie z tego nie robią.

 • Ogłoszenie przetargów 4 dni po wyborach. Na pewno to był przypadek.

 • Oczywiście proste! Drużyna samorządu do dymisji!!!

 • Aniu , widzę ,że jesteś niezwykle mądra. Podpowiedz proszę rozwiązanie bo to chyba proste jest ?

  • Czyżby? Teraz Aniu podpowiedz! Gmina wpakowała się w Porozumienie z PKP PLK, pozwoliła zamknąć z góry dwa przejazdy, a pieniędzy w budżecie brak!
   Pani Renaty nie słuchali, kiedy pokazała, że można wybudować tunel za pieniądze z ZIT, bez konieczności budowania dróg dojazdowych za grubo ponad 20 milionów złotych i zamykania dwóch przejazdów. A mnie posłuchają? Paweł ma rację! Panowie odlecieli!

 • Masakra! Na budowę tunelu wpłynęła 1 oferta za prawie 29 500 000 zł. Dwa razy tyle niż przekazało PKP.
  Matysek chwalił się, że pozyskał 100 % dofinansowania a to NIEPRAWDA.
  14 mln. zł to nawet nie 50%. Skąd Gmina Kostrzyn weźmie drugie tyle. Przejazdy będą zamknięte a gmina zadłużona. Zobaczcie, jak nas chłopcy ugotowali! Nie wstyd wam przed ludźmi!
  http://bip.wokiss.pl/kostrzynm/zasoby/files/przetargi_-_urzad/2018/budowa_tunelu/informacja_z_otwarcia_ofert.pdf

-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ szesnaście = dwadzieścia dwa