Październik 19, 2018 | ms
Cisza wyborcza

W związku z rozpoczęciem ciszy wyborczej od północy z piątku na sobotę do zakończenia wyborów w niedzielę na portalu Kostrzyn-24.pl nie będą publikowane żadne komentarze.

Przypominamy, iż wybory odbędą się w niedzielę 21 października r. w godzinach od 7 do 21.

Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach!

14 komentarzy
    • Widać perspektywa ciszy wyborczej niektórych natknęła do pisania, bo wg wszystkich informacji, do których jako administrator strony mam dostęp, osób piszących komentarze w tym przypadku zdecydowanie było dużo więcej niż jedna 🙂

  • No i czar prysnął… Co za bezjajeczny lud w tej gminie…

  • Ale u Was jadu i nienawiści… [komentarz opublikowany po zakończeniu ciszy wyborczej]

  • Za 20 minut rozpoczyna się cisza wyborcza.
    – Życzę nam wszystkim, abyśmy w poniedziałek obudzili się w gminie z naprawdę nowym obliczem.

    Gminie pozbawionej hejtu na niezależnych kandydatów, tępienia samodzielności w myśleniu oraz gminie, w której władze nie obrażają się jak dzieci w piaskownicy o to, że obywatel ma inne zdanie niż włodarz. Gminie, której władze pojmują, że nie mają monopolu na prawdę i mądrość i które kierują się głosem ludu nie tylko w zakresie tego, czy zaprosić Zenka Martyniuka czy Boys na kolejny festyn, ale także w zakresie tego czy gmina udźwignie kolejny wydatek i kredyt albo czy da się coś zrobić taniej lub mądrzej. Gminie, której władze zachowują choć cień pokory wobec własnych działań. W gminie, w której radni wyrażają własne zdanie i pogląd, nie bojąc się o reakcję swoich włodarzy.

    – Ale przecież u nas już tak jest i nie ma czego zmieniać.

  • W ciszy spoglądam na moją okolicę. Przez cztery lata nic się nie zadziało, Drogi na moim osiedlu tłuczniem wysypane, podczas gdy za moje podatki bawiły się Pany.
    Za kolejne pięć lat widoków na lepsze nie ma, bo projekty i plany wielkie, a w gminie środków na to już nie ma.
    Będę głosował na NIE, niech burmistrz WIE!

  • Przyjdzie Kryska 9e6b6f

    „PYCHA CHODZI PRZED UPADKIEM…”
    .
    Piszę ten komentarz z powodu mojego ogromnego wzburzenia i sprzeciwu wobec agitacji, jaka sączy się nieustannie od kilku tygodni z konta Gminy Kostrzyn na Facebooku oraz z profilu samego pana burmistrza na tym portalu.
    .
    Nikt nie kwestionuje niewątpliwych zasług pana burmistrza dla gminy Kostrzyn. Każdy racjonalny człowiek zauważa pewne pozytywne zmiany choćby w infrastrukturze gminnej, do których powstania doszło w toku obecnej kadencji.
    .
    Jednakże niepokoi mnie i wielu mieszkańców gminy sposób, w jaki burmistrz i jego zagorzali sympatycy traktują innych współobywateli i członków społeczności lokalnej, którzy mają „czelność” posiadać odmienny pogląd na sprawy publiczne niż ten lansowany z gabinetu burmistrza bądź jego zastępcy w Urzędzie Miasta. Osoby, które wyrażają swoje zdanie lub choćby cień wątpliwości wobec działań włodarzy gminy np. w temacie polityki budżetowej gminy, zasadności ponoszenia określonych wydatków, konkretnych posunięć w zakresie infrastruktury takiej jak budowa tunelu, zintegrowanego węzła przesiadkowego czy zaciągania kolejnych zobowiązań kredytowych (które – uprzejmie przypominam – spłacane będą z naszych podatków), są publicznie krytykowane i szykanowane w mniej lub bardziej zawoalowany sposób. Rzecz, która jest naturalna w państwach demokratycznych, czyli obywatelska kontrola i ocena poczynań osób pełniących funkcje publiczne, w naszej gminy traktowana jest jako akt „czepialstwa”, złośliwości i agresji wobec władzy. Taka postawa jest niezrozumiała.
    .
    Burmistrz powinien docenić fakt, że istnieją osoby, które są żywo zainteresowane losami naszej społeczności lokalnej, oraz zrozumieć, że ich krytycyzm względem pewnych działań władzy nie wynika z ich złej woli, a jedynie z troski o dobro wspólne nas wszystkich. Poprzez mniej lub bardziej zakamuflowane wycieczki osobiste, których dopuszcza się pan burmistrz na swoim prywatnym profilu facebookowym, czyni on ogromną krzywdę debacie publicznej w naszej gminie. Powiem więcej, jako obywatel mam prawo oczekiwać od burmistrza dbałości o wyższe standardy debatowania. W dojrzałych demokracjach bazujących na ideach społeczeństwa obywatelskiego osoby pełniące funkcje publiczne powinny zdawać sobie sprawę, że nie są wszechwiedzące. I że warto jest posłuchać także głosów krytycznych, a nie tylko peanów na swoją cześć bezrefleksyjnie wypisywanych na portalach społecznościowych przez osoby, które cechuje nikła wiedza na temat funkcjonowania samorządu gminnego i ekonomii jako takiej.
    .
    Jestem zniesmaczona poziomem debaty wyborczej, a raczej jej brakiem. Ze strony KWW NOG padają ciągle oskarżenia pod adresem poprzedniej władzy. Nie tędy droga, panie burmistrzu! Na to był czas w poprzedniej kampanii z 2014 r. Wtedy obecny pan burmistrz miał święte prawo oceniać rządy pana Iwańskiego i jego ekipy, przekonując wyborców do swojej wizji rozwoju gminy. Teraz czas na zaprezentowanie przez obóz polityczny obecnego burmistrza własnego POZYTYWNEGO planu wyborczego w oderwaniu od tego, co było „za Iwańskiego”. Nie da się dalej jechać na tym wózku. Wyborcy oczekują czegoś więcej.
    .
    Idąc tokiem rozumowania, zaprezentowanym na jednym z wielu zawierających agitację polityczną postów pana burmistrza na facebooku, mieszkańcy mogliby czynić zarzut obecnej ekipie rządzącej gminą z powodu katastrofalnego stanu, w jakim znajduje się Rynek w Kostrzynie. Parafrazując zdanie ze wspomnianego wyżej postu facebookowego – „jak można było doprowadzić ten obiekt do takiej ruiny”? Wszak kadencja 2014-2018 właśnie dobiegła końca, a rewitalizacji rynku – pomimo szumnych zapowiedzi – jak nie było, tak nie ma. Jak sam pan burmistrz widzi, w takiej sytuacji warto zacytować fragment Ewangelii Św. Mateusza: „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?”. I postarać się o więcej obiektywizmu i pokory, których niestety zabrakło panu burmistrzowi przy ocenie działań poprzednich ekip rządzących w Kostrzynie.
    .
    Dlatego apeluję o przywiązywanie większej wagi do kwestii zachowania standardów demokratycznych w debacie publicznej. Nie godzi się, aby władze odbierały wszelką krytykę płynącą z ust obywatela jako akt wrogości i personalny atak na burmistrza. Apeluję o zachowanie szacunku wobec osób o innych poglądach, wystrzeganie się zbytniej pewności siebie i przekonania o własnej nieomylności, albowiem „pycha chodzi przed upadkiem, a wyniosłość ducha przed ruiną. Lepiej być pokornym z ubogimi, niż dzielić z pyszałkami” (Księga Przypowieści Salomona).

  • Voldemort Bishop e2f80f

    Związek Sołtysowych Rzeczpospolitej raz jeszcze oświadcza, że w całości popiera program wyborczy KWW Nowe Oblicze Gminy oraz jego kandydata na burmistrza! (któremu czasami zacina się przycisk Caps Lock na klawiaturze)
    Nie damy rządzić w gminie osobom kompetentnym, niezależnym i posiadającym własny pogląd na sprawy! Tylko niekwestionowane przywództwo Słoneczka Gminy gwarantuje gminie „Koszczyn” jej pomyślność i pokój na wieki!

  • Biskup ze Skierniewic 2cf46a

    Co ja będę robił po wyborach ? Gdzie schowam wypuszczone szczekające pieski ?

  • Szałowy Zdzisław 68c876

    Jestem zawiedziony poziomem debaty wyborczej w tym roku.
    Wyznawcy dogmatu o nieomylności Szymona całkowicie zdominowali przestrzeń publiczną. Szkoda, bo głosy niezależne – przysłowiowych pań Ani i Reni – całkowicie giną w gąszczu lizusowskich laurek na cześć Słoneczka Gminy.
    Panie Aniu i Reniu. Wierzymy w Was! Jesteście ostatnim bastionem niezależnego myślenia w tej gminie.

-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć + dwa =