Październik 4, 2018 | ms
Jeden kandydat na burmistrza

W tegorocznych wyborach samorządowych tylko komitet KWW Nowe Oblicze Gminy zgłosił kandydata na burmistrza Gminy Kostrzyn i jest nim Szymon Matysek, aktualnie sprawujący tę funkcję.

Zgodnie z kodeksem wyborczy:

Jeżeli zostanie zarejestrowany tylko jeden kandydat, wyborca głosuje na tego kandydata, stawiając znak „x” w kratce oznaczonej słowem „TAK” z
lewej strony obok nazwiska kandydata. Postawienie znaku „x” w kratce oznaczonej słowem „NIE” z lewej strony obok nazwiska tego kandydata oznacza, że jest to głos ważny oddany przeciwko wyborowi kandydata.
oraz:
Jeżeli w sytuacji, gdy zostanie zarejestrowany tylko jeden kandydat, nie postawiono znaku „x” w żadnej kratce albo postawiono znaki „x” w obu kratkach, to taką kartę uznaje się za kartę ważną z głosem nieważnym.
Jeżeli (…) zostanie zarejestrowany tylko jeden kandydat, wybory przeprowadza się, z tym że tego kandydata uważa się za wybranego, jeżeli w głosowaniu uzyskał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów.
http://www.sejm.gov.pl/prawo/kodeks/kodeks_wyborczy2018.pdf

23 komentarze
 • Matysek – 2 mln na drogi na wsi to 4 km nowej drogi da się z tego zrobić? Tylko te drogi były obiecane wcześniej nie budowano ich bo kasy w budżecie zabrakło. Przykład nierostrzygniętych przetargów. Dla laika kwota robi wrażenie, nie dla budowlańca. Wystarczy to przeliczyć i porównać ze średnim kosztem budowy drogi gminnej z chodnikiem.

 • W ciszy spoglądam na moją okolicę. Przez cztery lata nic się nie zadziało, Drogi na moim osiedlu tłuczniem wysypane, podczas gdy za moje podatki bawiły się Pany.
  Za kolejne pięć lat widoków na lepsze nie ma, bo projekty i plany wielkie, a w gminie środków na to już nie ma.
  Będę głosował na NIE, niech burmistrz WIE!

 • Na jednym z lokalnych portali przeprowadzana sonda wskazuje że Nowe Oblicze Gminy może nie zdobyć większości w Radzie. To oznacza, że jednak coraz więcej ludzi zauważa, że zmiany idą nie w tą stronę. Wystarczy policzyć procenty. To oznacza że w przyszłej Radzie dojdzie do paru ciekawych zmian, a nawet większości przeciwnej poczynaniom bliźniaków. Popieram osoby wzywające do szacunku a nie ignorowanie osób mających inne zdanie. Z całą pewnością gdyby nie tak niski deficyt w latach 2010-2014 nie byłoby remontu Warszawskiej. Po prostu to nie zasługa Burmistrza ale tych którzy płacą podatki w naszej gminie. A paru radnych kandydatów z NOG też warto zmienić bo niczego do rady nie wnoszą. Nie wystarczy zrobić sobie zdjęcie przy koparce i wyremontowanej drodze lub nowo wybudowanej drodze. Te zdjęcia to najdroższe reklamy wyborcze przed wyborami za publiczne pieniądze.

 • Gołym okiem widać kto stoi za tymi wpisami. To przecież ZJEDNOCZONA OPOZYCJA rodem z Greysa w osobach głównie Ani i Reni. Żałosne i poniżej poziomu. Panowie Burmistrzowie i Radni NOG. Jeszcze więcej odwagi. Skoro ten walec jedzie, to teraz już raz na zawsze niech ich rozjedzie.

  • Szymon..daj spokój..nie płacz i weź się do roboty.
   To właśnie głos ludzi, których oczerniasz.
   Zobaczymy, jak długo

  • Trzęsiecie portkami, ale to wspaniała wiadomość, że ludzie się jednoczą! Może czas by odeszli Ci, którzy dzielą i nie chcą z nikim współpracować. Czas, by odeszli Ci, którzy narzucają innym swoje zdanie! Czas by odeszli Ci, którzy posługują się Fb i stroną Gminy do atakowania prywatnych osób. Super wiadomość!

  • Głośno myśląc... 659fd3

   Cóż… nie pozostaje mi nic innego jak powtórzyć za p. Waldkiem – Panowie Burmistrzowie, Radni NGO – ODWAGI! 🙂 Przecież to „tylko dwie kobiety” 😉

  • Kostrzynianka d7c1b6

   Czyżby głos obecnych odrywanych od koryta?

  • Wyborco, tak trudno zrozumieć że inni mogą mieć zupełnie inne zdanie na temat tego co się dzieje w gminie. Porównaj obietnice Burmistrza nie ma pięknego rynku. Nie ma dróg na ulicach kostrzyńskich osiedli, przedszkole będzie publiczne ale to nie jest przedszkole samorządowe zobacz różnicę w ustawie o oświacie. Za 12 lat gmina będzie przed dylematem czy dalej dawać pieniądze do rąk prywatnego właściciela, czy kupić od niego już nie nowy budynek.

 • Mieszkanka Gminy 7d13b8

  „PYCHA CHODZI PRZED UPADKIEM…”
  .
  Piszę ten komentarz z powodu mojego ogromnego wzburzenia i sprzeciwu wobec agitacji, jaka sączy się nieustannie od kilku tygodni z konta Gminy Kostrzyn na Facebooku oraz z profilu samego pana burmistrza na tym portalu.
  .
  Nikt nie kwestionuje niewątpliwych zasług pana burmistrza dla gminy Kostrzyn. Każdy racjonalny człowiek zauważa pewne pozytywne zmiany choćby w infrastrukturze gminnej, do których powstania doszło w toku obecnej kadencji.
  .
  Jednakże niepokoi mnie i wielu mieszkańców gminy sposób, w jaki burmistrz i jego zagorzali sympatycy traktują innych współobywateli i członków społeczności lokalnej, którzy mają „czelność” posiadać odmienny pogląd na sprawy publiczne niż ten lansowany z gabinetu burmistrza bądź jego zastępcy w Urzędzie Miasta. Osoby, które wyrażają swoje zdanie lub choćby cień wątpliwości wobec działań włodarzy gminy np. w temacie polityki budżetowej gminy, zasadności ponoszenia określonych wydatków, konkretnych posunięć w zakresie infrastruktury takiej jak budowa tunelu, zintegrowanego węzła przesiadkowego czy zaciągania kolejnych zobowiązań kredytowych (które – uprzejmie przypominam – spłacane będą z naszych podatków), są publicznie krytykowane i szykanowane w mniej lub bardziej zawoalowany sposób. Rzecz, która jest naturalna w państwach demokratycznych, czyli obywatelska kontrola i ocena poczynań osób pełniących funkcje publiczne, w naszej gminy traktowana jest jako akt „czepialstwa”, złośliwości i agresji wobec władzy. Taka postawa jest niezrozumiała.
  .
  Burmistrz powinien docenić fakt, że istnieją osoby, które są żywo zainteresowane losami naszej społeczności lokalnej, oraz zrozumieć, że ich krytycyzm względem pewnych działań władzy nie wynika z ich złej woli, a jedynie z troski o dobro wspólne nas wszystkich. Poprzez mniej lub bardziej zakamuflowane wycieczki osobiste, których dopuszcza się pan burmistrz na swoim prywatnym profilu facebookowym, czyni on ogromną krzywdę debacie publicznej w naszej gminie. Powiem więcej, jako obywatel mam prawo oczekiwać od burmistrza dbałości o wyższe standardy debatowania. W dojrzałych demokracjach bazujących na ideach społeczeństwa obywatelskiego osoby pełniące funkcje publiczne powinny zdawać sobie sprawę, że nie są wszechwiedzące. I że warto jest posłuchać także głosów krytycznych, a nie tylko peanów na swoją cześć bezrefleksyjnie wypisywanych na portalach społecznościowych przez osoby, które cechuje nikła wiedza na temat funkcjonowania samorządu gminnego i ekonomii jako takiej.
  .
  Jestem zniesmaczona poziomem debaty wyborczej, a raczej jej brakiem. Ze strony KWW NOG padają ciągle oskarżenia pod adresem poprzedniej władzy. Nie tędy droga, panie burmistrzu! Na to był czas w poprzedniej kampanii z 2014 r. Wtedy obecny pan burmistrz miał święte prawo oceniać rządy pana Iwańskiego i jego ekipy, przekonując wyborców do swojej wizji rozwoju gminy. Teraz czas na zaprezentowanie przez obóz polityczny obecnego burmistrza własnego POZYTYWNEGO planu wyborczego w oderwaniu od tego, co było „za Iwańskiego”. Nie da się dalej jechać na tym wózku. Wyborcy oczekują czegoś więcej.
  .
  Idąc tokiem rozumowania, zaprezentowanym na jednym z wielu zawierających agitację polityczną postów pana burmistrza na facebooku, mieszkańcy mogliby czynić zarzut obecnej ekipie rządzącej gminą z powodu katastrofalnego stanu, w jakim znajduje się Rynek w Kostrzynie. Parafrazując zdanie ze wspomnianego wyżej postu facebookowego – „jak można było doprowadzić ten obiekt do takiej ruiny”? Wszak kadencja 2014-2018 właśnie dobiegła końca, a rewitalizacji rynku – pomimo szumnych zapowiedzi – jak nie było, tak nie ma. Jak sam pan burmistrz widzi, w takiej sytuacji warto zacytować fragment Ewangelii Św. Mateusza: „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?”. I postarać się o więcej obiektywizmu i pokory, których niestety zabrakło panu burmistrzowi przy ocenie działań poprzednich ekip rządzących w Kostrzynie.
  .
  Dlatego apeluję o przywiązywanie większej wagi do kwestii zachowania standardów demokratycznych w debacie publicznej. Nie godzi się, aby władze odbierały wszelką krytykę płynącą z ust obywatela jako akt wrogości i personalny atak na burmistrza. Apeluję o zachowanie szacunku wobec osób o innych poglądach, wystrzeganie się zbytniej pewności siebie i przekonania o własnej nieomylności, albowiem „pycha chodzi przed upadkiem, a wyniosłość ducha przed ruiną. Lepiej być pokornym z ubogimi, niż dzielić z pyszałkami” (Księga Przypowieści Salomona).

 • Szymon - pamiętamy ścieki w rzece Kopel e82ffb

  Ale ciemny lud znów wybierze Matyska, bo tak dużo zrobił dla gminy. Większość chyba nie rozumie zadłużenia gminy.
  Poza tym Matysek prowadzi jakąś dziwną kampanię połączoną z hejtem wobec osób, które mają inne zdanie lub nie pochwalaja jego pseudoinwestycji.
  Fotografuje się z kuklami, którymi może kierować, np w Siekierkach Wielkich.
  Przecież te kilka metrów kanalizacji i asfaltu powstało przypadkowo obok marionetki czyli sołtysa…

 • Też zacytuję, skandaliczną wypowiedź na ulotce kandydata z Siekierek:
  „Tylko Pan Adam Szyszka jest gwarancją wzrostu środków na inwestycje w Siekierkach” Szymon Matysek – Burmistrz Gminy Kostrzyn.” Potrzebny ktoś do podnoszenia ręki?
  Na skatepark? Jakoś do tej pory niewiele się działo? Koszmar na osiedlach!
  Siekierki oddają głos na NIE w wyborach na burmistrza. Może Pan Adam zostanie burmistrzem?
  Na pewno, gdy Matysek nie zostanie burmistrzem, w Siekierkach i innych wsiach będą inwestycje.

 • Cytuję wypowiedź Matyska: Jedną z moich niedotrzymanych obietnic z kampanii 2014 roku jest rewitalizacja Rynku. Deklarowałem to, będąc jeszcze radnym, nie wiedząc ile ważniejszych rzeczy uda się zrealizować – jak powstanie węzła przesiadkowego czy uruchomienie komunikacji publicznej. Rynek jest ważny, ale dotyczy on bardziej estetyki niż funkcjonalności. Nie jest to aż tak kluczowa inwestycja.”

  1. Czy był kiedykolwiek radnym? – NIGDY.
  2 .Po co wydał blisko 100 tys. zł na koncepcje, projekty? ??
  3. Nie wiedział? – poprzednia władza wiedziała, bo przygotowała Strategię ZIT i włączyła się w projekt – że będą budowane węzły przesiadkowe w Kostrzynie i Gułtowach z parkingami, że będzie organizowany transport lokalny na terenie gminy.

  • A skąd ta wypowiedź?

  • Czy grozi nam paraliż komunikacyjny? wypowiedź Matyska: „Pierwszym etapem będzie budowa samego tunelu, który powinien powstać do czasu zakończenia modernizacji linii kolejowej. Oba przejazdy zostaną zamknięte, ale chcemy, by do tego czasu udało się uzyskać przejazd pod torami.”
   O matko! Czyżby nie wiedział, że w Porozumieniu z PKP PLK, które zawarł w imieniu gminy, pisze jak byk, że termin zakończenia modernizacji linii kolejowej to połowa 2019 roku i do tego czasu gmina zobowiązała się na koszt kolei zrobić dziurę. A w przetargu, który ogłosił wisi jak byk, że zakończenie budowy dróg dojazdowych do tunelu to rok 2021.
   „Chcemy, by się udało uzyskać przejazd pod torami” do połowy 2019 r. ? – ale DOKĄD? – W POLE?
   Nie wie, co podpisał?

  • Na temat Gminnego programu dróg wiejskich cyt. Matyska: „W ciągu trzech lat chcemy przeznaczyć ponad 2 miliony złotych na modernizację dróg. Uruchomiona została komunikacja publiczna. Pilną sprawą jest droga z Wiktorowa przez Rujsę do Sannik, do tej pory była mało używana, dzisiaj bez tej drogi nie jesteśmy w stanie jeździć tam autobusami. Podobnie droga w Buszkówcu, te modernizacje są niezbędne. W wielu miejscach czas też na przebudowę gruntówek i podnoszenie ich jakości. Stawiamy sobie za cel poprawę drogi z Libartowa do Strumian, ale miejsc wymagających nakładów jest wiele: między innymi Brzeźno czy Czerlejno.”
   Łaskawca: w ciągu trzech lat na drogi na wsiach 2 mln zł. – to na waciki? Projekt drogi ul. Słowackiego – Glinka -Buszkówiec za 100 tys. zł – realizacja kilkanaście milionów zł.
   Tak jest jeszcze wiele wiele innych wsi – zapomniane Siekierki, Gułtowy, Siedlec, Drzązgowo itd.

 • Asfalt na ulicy Prądzyńskiego spokojnie nadaje się do użytkowania. W porównaniu z innymi drogami chociażby na wsiach to należy zapytać jaki jest cel wydawania publicznych pieniędzy w miejscach, gdzie skorzystanie z drogi nie jest uciążliwy?

 • Zgadzam się z poprzednikami. Niegospodarność pełną parą. Lokomotywa rozpędziła się i nie zwalnia tempa w zadłużaniu gminy. Remont ulicy Prądzyńskiego tylko dlatego żeby pokazać, że radny „coś” zrobił i mógł sobie fotkę zrobić przy koparce. Tylko zmiana radnych może wpłynąć na to, że maszynista z „pomocnikiem” oprzytomnieje.

 • Na kilka dni przed wyborami na stronie Urzędu informacja, że podpisano umowę na budowę zbiornika na cieku Strumień wartość – 450 tys zł. Ale w budżecie tych środków nie ma!
  W budżecie – 10 tys zł na zbiornik plus na ścieżkę rowerową 150 tys. zł.
  A gdzie środki unijne na ten cel? Wszystko za gminne?

 • Tempa nie zwalniają w promowaniu siebie! W większości z naszych podatków!
  Program Dróg Lokalnych – nasza gmina zrobiła krok wstecz.
  W poprzedniej kadencji 3000 000 zł władze pozyskały na budowę ul. Wrzesińskiej.
  Obecne władze:
  Konkurs 2015 – ul. Warszawska – ZERO!,
  2016 r. ul. Słowackiego – Buszkówiec – ZERO!,
  2017 r. ul. Liliowa Kostrzyn – ZERO!
  2018 r. ul. Ułańska Iwno – ok 900 tys zł.

 • Jak można było do tego dopuścić! i pisać takie rzeczy na Fb.
  „Kostrzynianka” przez pierwsze trzy lata kadencji burmistrza Matyska stała w ruinie i nie była wynajmowana. Pozyskano ok 800 tys. zł dofinansowania i wykonano remont. Od roku 2018 nie można jej wynajmować, a MGOK nie może zarabiać, dlatego trzeba dokładać więcej z gminnych pieniędzy na dotację dla MGOK.
  Rożnica wygląda tak: w 2014 r. z gminy dotacja dla MGOK 586 tys zł. Po remoncie: 1 milion 250 tysięcy! To wszystko z naszych podatków! MGOK nie będzie mógł zarabiać przez 5 lat. Policzcie, ile to milionów z naszych podatków.
  Czy to możliwe, że burmistrz na Fb napisał hejt na siebie?

  • Pieniądze wydawane lekką ręką, a budowa dróg idzie ciężko. Do przetargów ustalane są zbyt małe kwoty, które starczają na waciki. Gmina jest zadłużona. Cyt protokół z sesji: Skarbnik Gminy Kostrzyn p.Barbara Borowiak odpowiedziała, że nadal zadłużenie wynosi 23.700.000 zł, natomiast na dzień 31 grudnia 2018 r. będzie wynosiło 31.300.000 zł.
   A dalej
   p.Szymon Matysek Burmistrz Gminy Kostrzyn poinformował, że m.in. została podpisana umowa na modernizację ulicy Prądzyńskiego w Kostrzynie.

   Prądzyńskiego jechałem ostatnio – tam jest asfalt. O co tu biega? Gmina zadłużona po dziurki w nosie.
   Tumany kurzu na Wyszyńskiego i Wiosny Ludów a Matysek kolejne miliony wydaje na w miarę dobrą drogę.

-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ trzydzieści sześć = czterdzieści jeden