Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /usr/home/benetnash/domains/kostrzyn-24.pl/public_html/wp-content/plugins/cookie-notice/cookie-notice.php on line 104 Kostrzyn 24 » Jeden kandydat na burmistrza
Październik 4, 2018 | ms
Jeden kandydat na burmistrza

W tegorocznych wyborach samorządowych tylko komitet KWW Nowe Oblicze Gminy zgłosił kandydata na burmistrza Gminy Kostrzyn i jest nim Szymon Matysek, aktualnie sprawujący tę funkcję.

Zgodnie z kodeksem wyborczy:

Jeżeli zostanie zarejestrowany tylko jeden kandydat, wyborca głosuje na tego kandydata, stawiając znak „x” w kratce oznaczonej słowem „TAK” z
lewej strony obok nazwiska kandydata. Postawienie znaku „x” w kratce oznaczonej słowem „NIE” z lewej strony obok nazwiska tego kandydata oznacza, że jest to głos ważny oddany przeciwko wyborowi kandydata.
oraz:
Jeżeli w sytuacji, gdy zostanie zarejestrowany tylko jeden kandydat, nie postawiono znaku „x” w żadnej kratce albo postawiono znaki „x” w obu kratkach, to taką kartę uznaje się za kartę ważną z głosem nieważnym.
Jeżeli (…) zostanie zarejestrowany tylko jeden kandydat, wybory przeprowadza siÄ™, z tym że tego kandydata uważa siÄ™ za wybranego, jeżeli w gÅ‚osowaniu uzyskaÅ‚ wiÄ™cej niż poÅ‚owÄ™ ważnie oddanych gÅ‚osów.
http://www.sejm.gov.pl/prawo/kodeks/kodeks_wyborczy2018.pdf

23 komentarze
 • Matysek – 2 mln na drogi na wsi to 4 km nowej drogi da siÄ™ z tego zrobić? Tylko te drogi byÅ‚y obiecane wczeÅ›niej nie budowano ich bo kasy w budżecie zabrakÅ‚o. PrzykÅ‚ad nierostrzygniÄ™tych przetargów. Dla laika kwota robi wrażenie, nie dla budowlaÅ„ca. Wystarczy to przeliczyć i porównać ze Å›rednim kosztem budowy drogi gminnej z chodnikiem.

 • W ciszy spoglÄ…dam na mojÄ… okolicÄ™. Przez cztery lata nic siÄ™ nie zadziaÅ‚o, Drogi na moim osiedlu tÅ‚uczniem wysypane, podczas gdy za moje podatki bawiÅ‚y siÄ™ Pany.
  Za kolejne pięć lat widoków na lepsze nie ma, bo projekty i plany wielkie, a w gminie środków na to już nie ma.
  Będę głosował na NIE, niech burmistrz WIE!

 • Na jednym z lokalnych portali przeprowadzana sonda wskazuje że Nowe Oblicze Gminy może nie zdobyć wiÄ™kszoÅ›ci w Radzie. To oznacza, że jednak coraz wiÄ™cej ludzi zauważa, że zmiany idÄ… nie w tÄ… stronÄ™. Wystarczy policzyć procenty. To oznacza że w przyszÅ‚ej Radzie dojdzie do paru ciekawych zmian, a nawet wiÄ™kszoÅ›ci przeciwnej poczynaniom bliźniaków. Popieram osoby wzywajÄ…ce do szacunku a nie ignorowanie osób majÄ…cych inne zdanie. Z caÅ‚Ä… pewnoÅ›ciÄ… gdyby nie tak niski deficyt w latach 2010-2014 nie byÅ‚oby remontu Warszawskiej. Po prostu to nie zasÅ‚uga Burmistrza ale tych którzy pÅ‚acÄ… podatki w naszej gminie. A paru radnych kandydatów z NOG też warto zmienić bo niczego do rady nie wnoszÄ…. Nie wystarczy zrobić sobie zdjÄ™cie przy koparce i wyremontowanej drodze lub nowo wybudowanej drodze. Te zdjÄ™cia to najdroższe reklamy wyborcze przed wyborami za publiczne pieniÄ…dze.

 • GoÅ‚ym okiem widać kto stoi za tymi wpisami. To przecież ZJEDNOCZONA OPOZYCJA rodem z Greysa w osobach głównie Ani i Reni. Å»aÅ‚osne i poniżej poziomu. Panowie Burmistrzowie i Radni NOG. Jeszcze wiÄ™cej odwagi. Skoro ten walec jedzie, to teraz już raz na zawsze niech ich rozjedzie.

  • Szymon..daj spokój..nie pÅ‚acz i weź siÄ™ do roboty.
   To właśnie głos ludzi, których oczerniasz.
   Zobaczymy, jak długo

  • TrzÄ™siecie portkami, ale to wspaniaÅ‚a wiadomość, że ludzie siÄ™ jednoczÄ…! Może czas by odeszli Ci, którzy dzielÄ… i nie chcÄ… z nikim współpracować. Czas, by odeszli Ci, którzy narzucajÄ… innym swoje zdanie! Czas by odeszli Ci, którzy posÅ‚ugujÄ… siÄ™ Fb i stronÄ… Gminy do atakowania prywatnych osób. Super wiadomość!

  • GÅ‚oÅ›no myÅ›lÄ…c... 659fd3

   Cóż… nie pozostaje mi nic innego jak powtórzyć za p. Waldkiem – Panowie Burmistrzowie, Radni NGO – ODWAGI! 🙂 Przecież to „tylko dwie kobiety” 😉

  • Kostrzynianka d7c1b6

   Czyżby głos obecnych odrywanych od koryta?

  • Wyborco, tak trudno zrozumieć że inni mogÄ… mieć zupeÅ‚nie inne zdanie na temat tego co siÄ™ dzieje w gminie. Porównaj obietnice Burmistrza nie ma piÄ™knego rynku. Nie ma dróg na ulicach kostrzyÅ„skich osiedli, przedszkole bÄ™dzie publiczne ale to nie jest przedszkole samorzÄ…dowe zobacz różnicÄ™ w ustawie o oÅ›wiacie. Za 12 lat gmina bÄ™dzie przed dylematem czy dalej dawać pieniÄ…dze do rÄ…k prywatnego wÅ‚aÅ›ciciela, czy kupić od niego już nie nowy budynek.

 • Mieszkanka Gminy 7d13b8

  „PYCHA CHODZI PRZED UPADKIEM…”
  .
  PiszÄ™ ten komentarz z powodu mojego ogromnego wzburzenia i sprzeciwu wobec agitacji, jaka sÄ…czy siÄ™ nieustannie od kilku tygodni z konta Gminy Kostrzyn na Facebooku oraz z profilu samego pana burmistrza na tym portalu.
  .
  Nikt nie kwestionuje niewątpliwych zasług pana burmistrza dla gminy Kostrzyn. Każdy racjonalny człowiek zauważa pewne pozytywne zmiany choćby w infrastrukturze gminnej, do których powstania doszło w toku obecnej kadencji.
  .
  Jednakże niepokoi mnie i wielu mieszkańców gminy sposób, w jaki burmistrz i jego zagorzali sympatycy traktują innych współobywateli i członków społeczności lokalnej, którzy mają „czelność” posiadać odmienny pogląd na sprawy publiczne niż ten lansowany z gabinetu burmistrza bądź jego zastępcy w Urzędzie Miasta. Osoby, które wyrażają swoje zdanie lub choćby cień wątpliwości wobec działań włodarzy gminy np. w temacie polityki budżetowej gminy, zasadności ponoszenia określonych wydatków, konkretnych posunięć w zakresie infrastruktury takiej jak budowa tunelu, zintegrowanego węzła przesiadkowego czy zaciągania kolejnych zobowiązań kredytowych (które – uprzejmie przypominam – spłacane będą z naszych podatków), są publicznie krytykowane i szykanowane w mniej lub bardziej zawoalowany sposób. Rzecz, która jest naturalna w państwach demokratycznych, czyli obywatelska kontrola i ocena poczynań osób pełniących funkcje publiczne, w naszej gminy traktowana jest jako akt „czepialstwa”, złośliwości i agresji wobec władzy. Taka postawa jest niezrozumiała.
  .
  Burmistrz powinien docenić fakt, że istnieją osoby, które są żywo zainteresowane losami naszej społeczności lokalnej, oraz zrozumieć, że ich krytycyzm względem pewnych działań władzy nie wynika z ich złej woli, a jedynie z troski o dobro wspólne nas wszystkich. Poprzez mniej lub bardziej zakamuflowane wycieczki osobiste, których dopuszcza się pan burmistrz na swoim prywatnym profilu facebookowym, czyni on ogromną krzywdę debacie publicznej w naszej gminie. Powiem więcej, jako obywatel mam prawo oczekiwać od burmistrza dbałości o wyższe standardy debatowania. W dojrzałych demokracjach bazujących na ideach społeczeństwa obywatelskiego osoby pełniące funkcje publiczne powinny zdawać sobie sprawę, że nie są wszechwiedzące. I że warto jest posłuchać także głosów krytycznych, a nie tylko peanów na swoją cześć bezrefleksyjnie wypisywanych na portalach społecznościowych przez osoby, które cechuje nikła wiedza na temat funkcjonowania samorządu gminnego i ekonomii jako takiej.
  .
  Jestem zniesmaczona poziomem debaty wyborczej, a raczej jej brakiem. Ze strony KWW NOG padają ciągle oskarżenia pod adresem poprzedniej władzy. Nie tędy droga, panie burmistrzu! Na to był czas w poprzedniej kampanii z 2014 r. Wtedy obecny pan burmistrz miał święte prawo oceniać rządy pana Iwańskiego i jego ekipy, przekonując wyborców do swojej wizji rozwoju gminy. Teraz czas na zaprezentowanie przez obóz polityczny obecnego burmistrza własnego POZYTYWNEGO planu wyborczego w oderwaniu od tego, co było „za Iwańskiego”. Nie da się dalej jechać na tym wózku. Wyborcy oczekują czegoś więcej.
  .
  Idąc tokiem rozumowania, zaprezentowanym na jednym z wielu zawierających agitację polityczną postów pana burmistrza na facebooku, mieszkańcy mogliby czynić zarzut obecnej ekipie rządzącej gminą z powodu katastrofalnego stanu, w jakim znajduje się Rynek w Kostrzynie. Parafrazując zdanie ze wspomnianego wyżej postu facebookowego – „jak można było doprowadzić ten obiekt do takiej ruiny”? Wszak kadencja 2014-2018 właśnie dobiegła końca, a rewitalizacji rynku – pomimo szumnych zapowiedzi – jak nie było, tak nie ma. Jak sam pan burmistrz widzi, w takiej sytuacji warto zacytować fragment Ewangelii Św. Mateusza: „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?”. I postarać się o więcej obiektywizmu i pokory, których niestety zabrakło panu burmistrzowi przy ocenie działań poprzednich ekip rządzących w Kostrzynie.
  .
  Dlatego apeluję o przywiązywanie większej wagi do kwestii zachowania standardów demokratycznych w debacie publicznej. Nie godzi się, aby władze odbierały wszelką krytykę płynącą z ust obywatela jako akt wrogości i personalny atak na burmistrza. Apeluję o zachowanie szacunku wobec osób o innych poglądach, wystrzeganie się zbytniej pewności siebie i przekonania o własnej nieomylności, albowiem „pycha chodzi przed upadkiem, a wyniosłość ducha przed ruiną. Lepiej być pokornym z ubogimi, niż dzielić z pyszałkami” (Księga Przypowieści Salomona).

 • Szymon - pamiÄ™tamy Å›cieki w rzece Kopel e82ffb

  Ale ciemny lud znów wybierze Matyska, bo tak dużo zrobił dla gminy. Większość chyba nie rozumie zadłużenia gminy.
  Poza tym Matysek prowadzi jakąś dziwną kampanię połączoną z hejtem wobec osób, które mają inne zdanie lub nie pochwalaja jego pseudoinwestycji.
  Fotografuje się z kuklami, którymi może kierować, np w Siekierkach Wielkich.
  Przecież te kilka metrów kanalizacji i asfaltu powstaÅ‚o przypadkowo obok marionetki czyli soÅ‚tysa…

 • Też zacytujÄ™, skandalicznÄ… wypowiedź na ulotce kandydata z Siekierek:
  „Tylko Pan Adam Szyszka jest gwarancjÄ… wzrostu Å›rodków na inwestycje w Siekierkach” Szymon Matysek – Burmistrz Gminy Kostrzyn.” Potrzebny ktoÅ› do podnoszenia rÄ™ki?
  Na skatepark? Jakoś do tej pory niewiele się działo? Koszmar na osiedlach!
  Siekierki oddają głos na NIE w wyborach na burmistrza. Może Pan Adam zostanie burmistrzem?
  Na pewno, gdy Matysek nie zostanie burmistrzem, w Siekierkach i innych wsiach będą inwestycje.

 • CytujÄ™ wypowiedź Matyska: JednÄ… z moich niedotrzymanych obietnic z kampanii 2014 roku jest rewitalizacja Rynku. DeklarowaÅ‚em to, bÄ™dÄ…c jeszcze radnym, nie wiedzÄ…c ile ważniejszych rzeczy uda siÄ™ zrealizować – jak powstanie wÄ™zÅ‚a przesiadkowego czy uruchomienie komunikacji publicznej. Rynek jest ważny, ale dotyczy on bardziej estetyki niż funkcjonalnoÅ›ci. Nie jest to aż tak kluczowa inwestycja.”

  1. Czy byÅ‚ kiedykolwiek radnym? – NIGDY.
  2 .Po co wydał blisko 100 tys. zł na koncepcje, projekty? ??
  3. Nie wiedziaÅ‚? – poprzednia wÅ‚adza wiedziaÅ‚a, bo przygotowaÅ‚a StrategiÄ™ ZIT i wÅ‚Ä…czyÅ‚a siÄ™ w projekt – że bÄ™dÄ… budowane wÄ™zÅ‚y przesiadkowe w Kostrzynie i GuÅ‚towach z parkingami, że bÄ™dzie organizowany transport lokalny na terenie gminy.

  • A skÄ…d ta wypowiedź?

  • Czy grozi nam paraliż komunikacyjny? wypowiedź Matyska: „Pierwszym etapem bÄ™dzie budowa samego tunelu, który powinien powstać do czasu zakoÅ„czenia modernizacji linii kolejowej. Oba przejazdy zostanÄ… zamkniÄ™te, ale chcemy, by do tego czasu udaÅ‚o siÄ™ uzyskać przejazd pod torami.”
   O matko! Czyżby nie wiedział, że w Porozumieniu z PKP PLK, które zawarł w imieniu gminy, pisze jak byk, że termin zakończenia modernizacji linii kolejowej to połowa 2019 roku i do tego czasu gmina zobowiązała się na koszt kolei zrobić dziurę. A w przetargu, który ogłosił wisi jak byk, że zakończenie budowy dróg dojazdowych do tunelu to rok 2021.
   „Chcemy, by siÄ™ udaÅ‚o uzyskać przejazd pod torami” do poÅ‚owy 2019 r. ? – ale DOKÄ„D? – W POLE?
   Nie wie, co podpisał?

  • Na temat Gminnego programu dróg wiejskich cyt. Matyska: „W ciÄ…gu trzech lat chcemy przeznaczyć ponad 2 miliony zÅ‚otych na modernizacjÄ™ dróg. Uruchomiona zostaÅ‚a komunikacja publiczna. PilnÄ… sprawÄ… jest droga z Wiktorowa przez RujsÄ™ do Sannik, do tej pory byÅ‚a maÅ‚o używana, dzisiaj bez tej drogi nie jesteÅ›my w stanie jeździć tam autobusami. Podobnie droga w Buszkówcu, te modernizacje sÄ… niezbÄ™dne. W wielu miejscach czas też na przebudowÄ™ gruntówek i podnoszenie ich jakoÅ›ci. Stawiamy sobie za cel poprawÄ™ drogi z Libartowa do Strumian, ale miejsc wymagajÄ…cych nakÅ‚adów jest wiele: miÄ™dzy innymi Brzeźno czy Czerlejno.”
   Łaskawca: w ciÄ…gu trzech lat na drogi na wsiach 2 mln zÅ‚. – to na waciki? Projekt drogi ul. SÅ‚owackiego – Glinka -Buszkówiec za 100 tys. zÅ‚ – realizacja kilkanaÅ›cie milionów zÅ‚.
   Tak jest jeszcze wiele wiele innych wsi – zapomniane Siekierki, GuÅ‚towy, Siedlec, DrzÄ…zgowo itd.

 • Asfalt na ulicy PrÄ…dzyÅ„skiego spokojnie nadaje siÄ™ do użytkowania. W porównaniu z innymi drogami chociażby na wsiach to należy zapytać jaki jest cel wydawania publicznych pieniÄ™dzy w miejscach, gdzie skorzystanie z drogi nie jest uciążliwy?

 • Zgadzam siÄ™ z poprzednikami. Niegospodarność peÅ‚nÄ… parÄ…. Lokomotywa rozpÄ™dziÅ‚a siÄ™ i nie zwalnia tempa w zadÅ‚użaniu gminy. Remont ulicy PrÄ…dzyÅ„skiego tylko dlatego żeby pokazać, że radny „coÅ›” zrobiÅ‚ i mógÅ‚ sobie fotkÄ™ zrobić przy koparce. Tylko zmiana radnych może wpÅ‚ynąć na to, że maszynista z „pomocnikiem” oprzytomnieje.

 • Na kilka dni przed wyborami na stronie UrzÄ™du informacja, że podpisano umowÄ™ na budowÄ™ zbiornika na cieku StrumieÅ„ wartość – 450 tys zÅ‚. Ale w budżecie tych Å›rodków nie ma!
  W budżecie – 10 tys zÅ‚ na zbiornik plus na Å›cieżkÄ™ rowerowÄ… 150 tys. zÅ‚.
  A gdzie środki unijne na ten cel? Wszystko za gminne?

 • Tempa nie zwalniajÄ… w promowaniu siebie! W wiÄ™kszoÅ›ci z naszych podatków!
  Program Dróg Lokalnych – nasza gmina zrobiła krok wstecz.
  W poprzedniej kadencji 3000 000 zł władze pozyskały na budowę ul. Wrzesińskiej.
  Obecne władze:
  Konkurs 2015 – ul. Warszawska – ZERO!,
  2016 r. ul. Słowackiego – Buszkówiec – ZERO!,
  2017 r. ul. Liliowa Kostrzyn – ZERO!
  2018 r. ul. Ułańska Iwno – ok 900 tys zł.

 • Jak można byÅ‚o do tego dopuÅ›cić! i pisać takie rzeczy na Fb.
  „Kostrzynianka” przez pierwsze trzy lata kadencji burmistrza Matyska staÅ‚a w ruinie i nie byÅ‚a wynajmowana. Pozyskano ok 800 tys. zÅ‚ dofinansowania i wykonano remont. Od roku 2018 nie można jej wynajmować, a MGOK nie może zarabiać, dlatego trzeba dokÅ‚adać wiÄ™cej z gminnych pieniÄ™dzy na dotacjÄ™ dla MGOK.
  Rożnica wygląda tak: w 2014 r. z gminy dotacja dla MGOK 586 tys zł. Po remoncie: 1 milion 250 tysięcy! To wszystko z naszych podatków! MGOK nie będzie mógł zarabiać przez 5 lat. Policzcie, ile to milionów z naszych podatków.
  Czy to możliwe, że burmistrz na Fb napisał hejt na siebie?

  • PieniÄ…dze wydawane lekkÄ… rÄ™kÄ…, a budowa dróg idzie ciężko. Do przetargów ustalane sÄ… zbyt maÅ‚e kwoty, które starczajÄ… na waciki. Gmina jest zadÅ‚użona. Cyt protokół z sesji: Skarbnik Gminy Kostrzyn p.Barbara Borowiak odpowiedziaÅ‚a, że nadal zadÅ‚użenie wynosi 23.700.000 zÅ‚, natomiast na dzieÅ„ 31 grudnia 2018 r. bÄ™dzie wynosiÅ‚o 31.300.000 zÅ‚.
   A dalej
   p.Szymon Matysek Burmistrz Gminy Kostrzyn poinformował, że m.in. została podpisana umowa na modernizację ulicy Prądzyńskiego w Kostrzynie.

   Prądzyńskiego jechałem ostatnio – tam jest asfalt. O co tu biega? Gmina zadłużona po dziurki w nosie.
   Tumany kurzu na Wyszyńskiego i Wiosny Ludów a Matysek kolejne miliony wydaje na w miarę dobrą drogę.

-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *