Październik 1, 2018 | ms
Krąg Opowieści o Stracie (Swarzędz)

„Sens śmierci moich dzieci jest taki, że nic nie ma sensu”

„Poronienie pozwoliło mi inaczej spojrzeć na siebie. Tak jakby ktoś postawił mnie przed lustrem i zapytał: Dokąd pędzisz, dziewczyno? Co jest naprawdę dla ciebie ważne?”(…) Zmusiło do odpowiedzenia sobie, czego chcę tak naprawdę od życia i jaką wartość mają moje wybory.”

„To bardzo silne doświadczenie negatywnych emocji, które doprowadziło do autodestrukcji, a następnie do przemyśleń i ogromnych zmian w moim życiu, w moim przypadku zmian na lepsze, mimo wszystko…”

To wypowiedzi kobiet, które doświadczyły straty, ktoś ich wysłuchał i ich myśli zapisał…

To ważne, żeby ktoś wysłuchał, dlatego chcemy stworzyć Wam bezpieczną przestrzeń do tego, aby opowiedzieć o żalu, smutku i krzywdzie. W Dzień Dziecka Utraconego zapraszamy Was na spotkanie w Kręgu Kobiet – Kręgu Opowieści o stracie.

Poronienie, przedwczesny poród, śmierć dziecka… To się dzieje cały czas i cały czas jest to temat tabu. Społeczeństwo, osoby z otoczenia milczą lub co gorsze – umniejszają ból i cierpienie kobiet, rodziców – „Nie Ty pierwsza, nie ostatnia”, „Dobrze, że teraz, a nie po urodzeniu”, „Zaraz znowu zajdziesz w ciążę, nie martw się”, „Bez przesady, przecież to był dopiero 8 tydzień”, „Głowa do góry, co nas nie zabije, to nas wzmocni” i ciągle i ciągle i ciągle słyszymy to wokół, aż same zaczynamy wątpić w swoje poczucie krzywdy, bezsensu i żalu.

W pakiecie z traumatycznym przeżyciem dostajemy jeszcze poczucie winy, braku sensu, żal i ciągły stres…

Dlatego też zapraszamy Was do bezpiecznej przestrzeni Kręgu, aby spotkać się z innymi kobietami, siostrami, przyjaciółkami i móc opowiedzieć swoją historię.
Bez oceny, bez krytyki, bez „dobrych rad”, bez pouczania, bez zagadywania, bez umniejszania, bez dyskusji i wyciągania wniosków.

Z miłością, z wyrozumiałością, z cierpliwością, z empatią, z ciszą, ze spokojem.

Zapraszamy również kobiety, które nie doświadczyły poronienia, przedwczesnego porodu, śmierci dziecka. Jeśli czujesz gotowość, chcesz wysłuchać opowieści i przekazać pozytywną energię i dobre myśli, to drzwi i serca są otwarte.

Spotykamy się w Centrum KORE, pl. Zielony 26, Swarzędz
o godzinie 18.30

Zgłoszenia: Emilia
mail: eweihs@wp.pl
telefon: 601625159
fb: Doula Emilia Weihs

Organizatorzy kręgu:
Doula Emilia Weihs
KORE Fizjoterapia Specjalistyczna

Inicjatorka Kręgu:
Magda Beztroska – trener, coach, mama, doula. Trzymająca Krąg w Opolu i Częstochowie.
Autorka zdjęcia: Partycja Kozłowska, autorka grafiki do wydarzenia: na FB – Mogimi

PS
Zasady obowiązujące na kręgu:
– mówimy w komunikacie ja, nie generalizujemy na „my kobiety”;
– kiedy jedna osoba mówi, reszta słucha;
– nie krytykujemy, nie dajemy dobrych rad;
– nie dyskutujemy i argumentujemy, a do wypowiedzi innych osób odnosimy się tylko wtedy, kiedy wypowiedź rezonuje z naszymi myślami i uczuciami;
– wszystkich obowiązuje dyskrecja, to co na kręgu, zostaje na kręgu.

 

Strona wydarzenia: https://m.facebook.com/events/261344294499194?acontext={„ref”%3A”98″%2C”action_history”%3A”null”}&aref=98&__mref=mb

-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden + trzy =