Wrzesień 19, 2018 | ms
Rozprawa administracyjna w sprawie Północno-Wschodniej Obwodnicy Aglomeracji Poznańskiej

Ze względu na szczególny charakter sprawy oraz zainteresowanie społeczne jakie budzi budowa obwodnicy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom stron postępowania, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu zdecydował o przeprowadzeniu otwartej dla społeczeństwa rozprawy administracyjnej w przedmiotowej sprawie. Rozprawa przeprowadzona zostanie 20 września 2018 r. o godzinie 17.00 w Auli Krygowskiego, Collegium Geographicum, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Bogumiła Krygowskiego 10, 61-680 Poznań. W rozprawie może wziąć udział każda osoba zainteresowana sprawą.

Przedsięwzięcie planowane jest do realizacji po północnej i wschodniej stronie Poznania, na terenach gmin: Suchy Las, miasta Poznania, Czerwonak, Swarzędz, Pobiedziska, Kostrzyn, Kleszczewo w powiecie poznańskim, w województwie wielkopolskim. Warianty przebiegu obwodnicy Poznania charakteryzują się podobnym przebiegiem – są względem siebie równoległe, a w końcowym odcinku – za doliną Cybiny w rejonie Uzarzewa – rozchodzą się i każdy z nich po innym śladzie dąży do wyznaczonych punktów końcowych, czyli węzłów Iwno, Kostrzyn i Kleszczewo na drodze ekspresowej S5. Początek projektowanej obwodnicy dla wszystkich wariantów rozpoczyna się w tym samym miejscu – na węźle Poznań Północ na drodze S11.

Źródło i więcej informacji na temat planowanej obwodnicy: http://poznan.rdos.gov.pl/rozprawa-administracyjna-otwarta-dla-spoleczenstwa-w-sprawie-polnocno-wschodniej-obwodnicy-aglomeracji-poznanskiej

-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ sześćdziesiąt trzy = siedemdziesiąt jeden