Wrzesień 18, 2018 | ms
W 4 okręgach wyborczych tylko jeden kandydat do Rady…

W 4 okręgach wyborczych zgłoszono tylko jednego kandydata do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn na kadencję  2018-2023.

Są to następujące osoby z KWW Nowe Oblicze Gminy:

Okręg nr 2 Szymon NADOLNY

Okręg nr 3 Paweł PERKA

Okręg nr 8 Przemysław KUBIAK

Okręg nr 14 Arkadiusz BILSKI

Jak można przeczytać w „Gazecie Prawnej” Termin zgłaszania list wyborczych może zostać wydłużony, jeśli w danym okręgu wyborczym nie zostanie zgłoszona żadna lista albo tylko jedna, a liczba kandydatów na liście jest równa liczbie radnych wybieranych w okręgu lub mniejsza od niej. Wówczas gminna komisja wyborcza w obwieszczeniach wzywa do dodatkowych zgłoszeń i od tego momentu jest pięć dni na zgłoszenie list kandydatów. Jeśli w okręgu wyborczym nie zarejestrowano żadnej listy lub zarejestrowano tylko jedną listę kandydatów, wyborów w tym okręgu wyborczym się nie przeprowadza. (źródło: Gazeta Prawna)

Czy pozostałe komitety zdecydują się jeszcze na wystawienie swoich kandydatów? Dziś żaden z komitetów nie potwierdził, czy się na to zdecyduje.

 

 

4 komentarze
  • Wolno działa ta Komisja Wyborcza powołana przez Burmistrza. Art. 434 kodeksu wyborczego wynika z niego wprost że takie dodatkowe zgłoszenia powinny odbyć się po wcześniejszym obwieszczeniu takiej informacji czyli na stronie BIP i urzędu oraz rozplakatowanie tej informacji. Będzie więc dodatkowe 5 dni na rejestrację kandydatów.

  • Mieszkanka 5a0110

    Jestem za. Żaden z nich się nie nadaje.

  • Przydałoby się paru konkurentów dla tych 4 kandydatów.

-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem + dwa =