Lipiec 6, 2018 | ms
Już wkrótce powstanie w Kostrzynie nowa ulica

Już wkrótce ruszy budowa ulicy wraz z miejscami parkingowymi w Kostrzynie pomiędzy ul. Szymańskiego a ul. Kilińskiego w Kostrzynie. Na nowo budowanym odcinku ma powstać 46 miejsc parkingowych w tym 3 dla osób niepełnosprawnych. Ulica będzie jednokierunkowa (od ul. Szymańskiego do ul. Kilińskiego).

Wartość inwestycji wynosi prawie 650 tysięcy złotych. Zakończenie prac planowane jest w listopadzie br.

Źródło mapy: Gmina Kostrzyn

 

62 komentarze
 • STARY KOSTRZYNIANINIE najpierw naucz się ortografii, a potem sztuki argumentacji. A następnie kultury. Pisze się strzel, a nie szczel. Pozdrawiam moich sympatyków. Cieszę sie, że moje uwagi zostały zauważone. Do następnego spotkania.

 • Matysek oszpecił „kostrzyński Manchatan” Buduje najbrzydszą ulice w Kostrzynie, przy której same szopki, kurniki i śmietniki itd. Wydaje na to ponad milion zł, gdy gminę zalewają fekalia z oczyszczalni, udaje, że nie ma problemu. Nowe oblicze gminy!

  • Betonowe oblicze gminy

  • Po co budować kanalizacje, jak można przyjmować ścieki z zewnątrz – tylko kto zapłaci za uszkodzony reaktor biologiczny na oczyszczalni? Mieszkańcy gminy Kostrzyn?
   „Zastępca Burmistrza p. Waldemar Biskupski poinformował, że biorąc pod uwagę
   przepustowość oczyszczalni ścieków w Skałowie istnieje możliwość przyjęcia dodatkowej
   ilości ścieków dowożonych spoza gminy Kostrzyn. W związku z możliwościami
   technologicznymi, zezwolono na przyjmowanie ścieków (odcieków) z terenu składowiska
   odpadów w Rabowicach.”
   Czyżby? Sprawa jest MOCNO ŚMIERDZĄCA”.

 • Czy jest w Kostrzynie starsza i potężniejsza grusza od tej. która rośnie na tej działce? Szkoda drzewa!
  Betonem nie da się oddychać!

 • Inwestycja budowy tej drogi, której koszt będzie ok. 650 tys zł a z działką grubo ponad milion, to jest absurd. Podobnie jak wydatek ok. 600 000 zł na parking przy urzędzie, który przecież już był utwardzony. A ja czekam na drogę?

 • Kasiu a ty zaglądasz tylko w swoje gospodarstwo, bo to, że tutaj jesteś oznacza, iż nie tylko. Ja, ani nikt inny nie sugeruje Tobie takich rzeczy, o jakich Ty piszesz. Jak widzisz budżet jest sprawą publiczną o czym świadczy, że jest jawny i ogólnodostępny. Wypowiadanie się na jego temat nie jest zabronione. Tak samo jak wydatki na tą drogę, o której piszemy tutaj. To jest wydatek ok 650 tys. złotych i nie był konieczny. Droga została wybudowana bo wiele spraw w gminie jest poukładanych. Nie było konieczności budowy tej drogi. Tam wystarczył tłuczeń. Byłby parking. Tam nikt nie mieszka. Przy warszawskiej powstały nowe miejsca parkingowe. Stąd w centrum jest wystarczająca ilość miejsc parkingowych. Do tego parking przy urzędzie, który w godzinach pracy urzędu powinien być otwarty tutaj zapraszam do rozstrzygnięcia nadzorczego Wojewody. Opłaty za ten parking w oparciu o to rozstrzygnięcie są bezpodstawnie. Wydano 120 tys. złotych na parkomat. Mamy zatem 3 place parkingowe oddane w ciągu 6 miesięcy w centrum Kostrzyna. 1- Warszawska, 2, Nowo wybudowana ulica, Parking miejski, 4 i ewentualnie potencjalny parking za urzędem, który też ma być podobno remontowany. Ponadto Kasiu tworząc nowe miejsca parkingowe zachęcasz do przyjazdu do Kostrzyna samochodami. I jeszcze w dodatku to się nie trzyma całości, że mamy się przesiadać do autobusów zakupionych przez gminę i na rowery, tylko w takim razie po co te parkingi skoro one zachęcają do przyjazdu autem, a nie rowerem.

 • A może by tak zajrzeć każdy w swoje gospodarstwo. Ta ustawiczna krytyka władz Gminy to jakaś paranoja specyficznej grupy ludzi. Mam wrażenie,że to ciągle te same osoby kryjące się pod różnymi NICK-ami. Zajmijcie się ludzie sobą,swoim życiem,rodzinami. Tam zmieniajcie. A Budżet Gminy i inwestycje zostawcie w świętym spokoju. Jesteście monotematyczni i nudni jak flaki z olejem. Pojedźcie sobie na wakacje i odpocznijcie od tych cyferek,bo tak nic nie zrobicie. To tylko bicie piany,żeby było głośno. JESTEŚCIE SŁABI I TO CO ROBICIE TEŻ JEST SŁABE I NIESKUTECZNE. Pozdrawiam Kasia z Siekierek

  • Ambrozja 342a2b

   Kasiu a Ty kolejny raz obrażasz ludzi. To nie są te same osoby. Budżet i sprawa tej drogi to interes każdego mieszkańca gminy. Wybudowanie drogi gdzie nikt nie mieszka tylko dla jednego zdjęcia jest wyrzucaniem pieniędzy. Dobrej drogi nie było żadnej dotacji.

  • Kasiu, jesteś monotematyczna, próbujesz dokopać każdemu, kto ma własne zdanie.
   Wyobraź sobie, że są ludzie, którzy mają pospłacane kredyty, życie spokojne, ich szczytem marzeń nie jest wyjazd na egzotyczne wakacje lub tacy, którzy mają kredyty i marzą ale na takie wakacje nie pojadą. Co tobie do tego?
   Sprawy gminy są monotematyczne, jest stała lista zadań do wykonania. Jeśli nudzą cię, to sobie daj spokój!
   Zabawa, próby bycia oryginalnym i w efekcie przegrane konkursy. To wszystko kosztuje. Wyjazd panów do Warszawy po kilka fotek w ramach akcji „badamy geny” i przyjazd całej grupy do Kostrzyna, spotkania z mieszkańcami, wywiad w STK i promocja tej firmy na czyj koszt?

   • „Badamy geny” – za pieniądze gminy firma miała zbierać wrażliwe dane osobowe? Dane genetyczne i informacje udzielane w ankietach, tak jak proponował burmistrz z firmą reklamującą te badania – są danymi osobowymi. A jak u nas w gminie z RODO?

  • Widać, że kogoś od nadmiaru władzy nieźle wali! Och Kasiu, jakaś ty MOCNA!
   Zamknij wszystkich w swoich gospodarstwach, bo za płotem kurz i pył albo błoto. A gdy ktoś się upomni o swoje prawa to go jadem zalejesz….

 • Andrzeju nie wiem, czy Janosik zmienił zdanie. Tym bardziej, że odnosimy się do ostatnich wydatków gminy. W każdym razie dziękuję tym, którzy nie pozwolili dzielić mieszkańców na tych starszych i młodszych. Poza tym co to za argument, starego kostrzynianina, że ktoś wiedział gdzie się buduje. Tak się składa, że każdy z nas może mieszkać i w centrum i na osiedlach i nikt nie ma prawa oceniać, gdzie kto mieszka. Argumentacja starego kostrzynianina sprowadza się do tego, że jedyną słuszną drogą dobrego zamieszkania jest takie miejsce które wybrała gmina czyli tam gdzie gmina buduje drogi, kanalizacje, a najlepiej centrum Kostrzyna i przy nowo budowanej drodze za 650 tys złotych (tylko, gdzie te działki budowlane przy tej drodze:) ) W centrum nie ma już działek. Aczkolwiek w wielu przypadkach okazuje się, że mieszkańcy budują domy na gruntach kupionych od gminy, czyli w takim razie mogliby żądać wybudowania drogi, kanalizacji itp od gminy. Doskonale znam Kostrzyn i żyję tą gminą, ale droga za 650 tys złotych w sytuacji pierwszeństwa kanalizacji na osiedlu Królewskim, czy to konieczna inwestycja?

  • Janosik, myślę, że widzisz tylko czubek góry lodowej, bo akurat na przykładzie tej drogi zauważyłeś, jak są wydawane PUBLICZNE pieniądze. Czy dobrym pomysłem była rezygnacja z budowy tunelu za środki unijne z ZIT? Nie dość, że decyzja ta odsunęła budowę tunelu w czasie, to jeszcze trzeba ponieść ciężar budowy dróg dojazdowych – ok 20 000 000 zł. Czy dobrym pomysłem był zakup domu katolickiego i wydatek ponad 1 000 000 zł i kolejne trzeba wydać na remonty i utrzymanie (stary budynek – studnia bez dna)? Czy dobrym pomysłem było zwiększenie wydatków BIEŻĄCYCH na ośrodek kultury o ok. równowartość budowy drogi – (w 2014 r. – 586 tys zł a w 2018 r. – 1 250 000 zł) Co roku taka droga mogła być budowana, gdyby nie takie decyzje? A kontener kultury i inne nieprzemyślane projekty – to kolejne setki tysięcy zł. Czy ktoś to w ogóle liczy? A rada gdzie?

   • Andrzeju skoro tak myślisz to masz do tego prawo. Nie oznacza to, że wiesz co ja widzę, a czego nie. Zapewniam Cię, że widzę więcej niż sądzisz. Możemy się spierać co do niektórych wydatków i inwestycji, ale mam swoje zdanie na temat budżetu i pewnych posunięć, które nie powinny mieć miejsca. Napiszę tak ja już znalazłem następny milion potencjalnego deficytu. Wiem też co należy w takim przypadku zrobić, ale nie ja, ani Ty nie odpowiadamy za finanse gminy. Poza tym widzę na przykładzie tej drogi, bo do niej się tylko odnoszę, że wiele spraw jest POukładanych, a tak nie powinno być.

  • Stary Kostrzyniak 69c317

   Janosik czy tam inny cwaniak poznaniak kupił sobie od rolnika działkę w polu to teraz długo się będzie babrał w błocie.

   • Ambrozja 342a2b

    Stary Kostrzyninie boli cię to że nie masz racji. Sam twój tekst że ktoś jest sobie winny czegoś świadczy o braku empatii. Widzisz jest tu wielu Kostrzyniaków którzy nie godzą się na obrzucanie mieszkańców takimi tekstami jak ty.

 • Do Janosika,
  Zauważyłem, że zmieniłeś zdanie na temat tego burmistrza, bo w 2017 roku jeszcze go broniłeś wpisując pod nickiem Jam. Janosik jest bardziej konstruktywny, praktyczny 🙂
  Też mam podobnie. Od czasu rezygnacji z budowy tunelu za środki unijne z ZIT i pomysłu badań genetycznych, które mogą pochłonąć miliony z budżetu gminy, uważam, że należy zmienić władzę, bo obecna, jak ma trochę kasy, to nią szasta, a planowane drogi i kanalizacje idą w odstawkę i z powodu olbrzymiego długu stają się nierealne!
  Jaki powód Twojej zmiany?

 • Trzydzieści siedem komentarzy. Idziemy na rekord : -)
  Pani Redaktor, może tak w rocznicę powstania portalu przypominać ze trzy artykuły z ostatniego roku, z największą liczbą komentarzy?

 • Ambrozja 342a2b

  Dla mnie to jakiś absurd. Gmina nie ma pieniędzy na budowę dróg na Osiedlach. Nie ma środków na budowę ścieżek rowerowych na wsiach deficyt 18 mln. Kredyt na zapłatę zobowiązań w tym bieżących a wydaje z budżetu 650 tys. na drogę wewnętrzną. Tylko po co? Bo być może niedaleko w opuszczonym budynku obok Przedszkola ulokowane zostaną lokale komunalne. Kolejny parking dla urzędników?

  • Mieszkaniec 67e4f3

   Przecież przedszkole oddali do budowy operatorowi, inwestycja ma powstać przy Powstańców Wlkp. na przeciwko hałdy śmieci. Stare przedszkole i teren gminny w centrum, jak myślicie, co mają w planie? Bo mieszkańców nikt nie pyta!

   • Ambrozja 342a2b

    Tak oddali? Przetarg ograniczyli tylko do podmiotów z powiatu. Czy będzie podobnie jak z opłatami za parking. A co kasy w budżecie nie było żeby wybudować za pieniądze gminne? Tylko że jak operator po paru latach zrezygnuje to wezwie do zapłaty gminę i kto ostatecznie będzie musiał za to zapłacić?

    • Zapamiętałam, że na spotkaniu w sprawie przedszkola p. Lepczyk zachęcała burmistrza by rozbudował przedszkole, bo są na to środki zewnętrzne do pozyskania. Nie podobało się burmistrzowi, że tylko 1 milion dofinansowania. No tylko jeden milion! A na termomodernizacje dostał 500 tys, zł i robi za 2 miliony. Rozumie ktoś coś?

     • Ambrozja 342a2b

      Ja też tego nie rozumiem. Jak bliźniak wzoruje się na Swarzędzu to będziemy finansować prywatnego operatora i sztucznie utrzymywać drugie przedszkole zamiast wybudować samemu gminne przedszkole. Tunel mógł poczekać. Droga za 650 tys z parkingiem mogła poczekać. Po prostu zabrakłoby kasy w budżecie. Już brakuje. To nawet nie chodzi o pieniądze. Po prostu ktoś wprowadza do Kostrzyna opcję swarzędzką.

     • Prawda jest taka, gdyby burmistrz chciał znaleźć pieniądze na rozbudowę przedszkola, to by je znalazł. Na gminy nałożono obowiązek zapewnienia miejsc w przedszkolach dla wszystkich dzieci, więc to było zadanie do wykonania w tej kadencji, od 2015 roku gmina wynajmuje prywatny lokal w miejscu niepublicznego przedszkola „Klipek”.
      Podczas spotkania w listopadzie 2016 r. burmistrz wyszukiwał argumenty za operatorem i tyle. Jednak teraz najważniejszy argument burmistrza, że nie ma miejsc parkingowych w sąsiedztwie upadł. Właśnie parkingi są budowane. Parkingi były w planie gdy ogłaszano przetarg na operatora. Był to tylko pretekst?
      Opinia publiczna protestowała, przypomnę list otwarty http://kostrzyn-24.pl/2017/03/01/list-otwarty-do-burmistrza-w-sprawie-przedszkola-miejskiego/
      NIC TO NIE DAŁO! Nie ma dialogu, wszystko na siłę, ludzie się nie liczą!

     • Ambrozja 342a2b

      Anno niekoniecznie burmistrzowi…. Z tego co słyszałam ankieta nie dotyczyła tego czy jesteś za Przedszkolem w pełni publicznym tylko na temat warunków funkcjonowania przedszkola a bliźniak uznał że to jest zgoda na budowę Przedszkola z udziałem operatora prywatnego. Ale obliczeń utrzymania przedszkola w pełni gminnego nie przedstawił. A znam osoby co to zrobiły. Gmina tylko dlatego że nie jest w stanie sfinansować sama budowy obecnie – deficyt, daje zarobić prywatnemu operatorowi. Co to są 3 oddziały przedszkolne w gminie o takim przyroście mieszkańców? Dlaczego rodzice nie interesują się tym z przedszkola. Już same obiady…. Z pewnością będą droższe a catering to nie to samo co kuchnia przedszkolna, ponieważ takie obiady smakują lepiej.

 • Jeszcze starszy ce5fd4

  Gmina Kostrzyn parę lat temu złej reputacji nie miała, drogi na osiedlach budowała, co należy do jej zadań. Więc nie próbuj skłócać ludzi, bo nam starym Kostrzyniakom też ponad 30 milionowy dług się nie podoba!

  • Jeszcze starszy ce5fd4

   do wiadomości „Starego Kostrzyniaka”, który sugeruje, że prawo w Kostrzynie nie jest równe dla wszystkich.

 • Odnośnie opłaty z parking przy urzędzie. Przy dużym ryzyku stwierdzenia nieważności uchwały. Najpierw podjąłby uchwałę, poczekał za jej prawomocnością, a potem ewentualnie z wolnej ręki zamówił parkomat. A tak -120.000 zł. Czyli brakuje nam do Liliowej 80.000 albo i mniej jeżeli działka kosztowała 1.2000.000. Odciąłbym coś z Kurdesza i mielibyśmy na Osiedlu królewskim kolejną drogę z kostki brukowej.

  • Stary Kostrzyniak 69c317

   Janosik do kogo masz teraz pretensje przecież wiedziałeś gdzie się budujesz.

   • Ambrozja 342a2b

    Tak rację ma Jeszcze Starszy Kostrzynianin. Dzielisz Stary Kostrzynianie mieszkańców na młodych i starych. To bardzo sztuczny podział. Poza tym co ma piernik do wiatraka. Czyli gdzie kto mieszka. Problem dotyczy nieplanowanej drogi, która pochłonęła 650 tys. 18 mln deficytu ktoś będzie musiał spłacić. Zrobi to gmina z dochodów każdego mieszkańca gminy. Tego starego i młodego.

    • Zgadzam się, nieplanowane wydatki, w czasie kiedy gmina powinna szanować każdą złotówkę na wkład własny, by sięgać po środki unijne, to najgorsze decyzje w historii tej gminy. Zakup działki za 420 tys zł. plus projekt 20 tys zł plus koszt budowy.
     W przetargu wyszło 648 tys zł, ale koszt może wzrosnąć… Dziwne, ale były dwie oferty w tej cenie – różnica ok. 100 zł.

 • Janosik zrobiłby tak. Zawarł by umowę dzierżawy z prawem pierwokupu tej działki za ustaloną cenę z właścicielami. Na tejże działce wysypałbym tłuczeń (mamy parking). 1.200.000,00 dołożyłby do budowy na ulicy Liliowej nie tylko kanalizacji deszczowej ale i całej drogi wraz z chodnikami i ścieżką rowerową. Przypomnę, że ulica Liliowa i Wyszyńskiego miały być budowane przy wsparciu środków zewnętrznych (inwestycja za ponad 5 mln zł). Policzmy obecnie tylko 1 mln za kanalizację plus 1.200.000 za działkę i budowę niepotrzebnego parkingu z kostki (wystarczyłby tłuczeń). Poszukałbym w budżecie 200.000,00 złotych ogłosił nowy przetarg i mamy piękną Liliową z chodnikiem i ścieżką rowerową i 100% asfaltem.

 • Odnośnie opłaty. Ktoś w urzędzie nie przemyślał sprawy do końca. Czy Burmistrz zamknie parking dla plebsu i pozostawi go do dyspozycji urzędników? Kłania się art. 217 Konstytucji. Przypomina to trochę sytuację i proszę sobie odpowiedzieć na pytanie, czy za wejście do urzędu gminy można pobierać opłaty? Oczywiście, że nie, a skoro parking jest nieodłączną częścią urzędu (nieruchomości), to wszystko jasne. Inaczej jest z opłatami na terenie dróg gminnych (mowa o pasie drogowym), ponieważ przepisy pozwalają taką opłatę pobierać (tzw. strefy parkowania).

  • Tu też masz rację. Uchwalili sobie regulamin, na podstawie którego chcieli pobierać opłaty od „plebsu”, Regulamin przewiduje zwolnienia od opłat dla wybranych. Wojewoda unieważnił zapisy o opłatach.
   Wydali z budżetu gminy bezmyślnie na parkometr 120 000 zł.

  • Co do pasa drogowego – Gmina ma obowiązek pobierać opłaty za zajęcie pasa drogowego! W Brzeźnie na ulicy Długiej czy ktoś z urzędu się pofatygował? Droga nie dość, że rozbabrana, to jeszcze przejechać nie można.

 • A nam na ulicach tłuczeń wysypują a tu prawie milion na drogę (prawie wewnętrzną) i skąd? Osiedle Królewskie i Kórnickie tłuczniem wysypane. Na wsiach dziurawy asfalt. Dlaczego tłucznia nie wysypano na tej drodze? Na parking wystarczy tłuczeń. Zaoszczędzone pieniądze można było przeznaczyć na konkretny odcinek drogi na tych osiedlach. Ale czego nie robi się do wyborów:) Kolejna droga w centrum Kostrzyna – patrz ulica Warszawska asfalt z domieszką tłucznia. Deficyt 18 mln, a do końca roku, kto wie ile mln dojdzie. Czy radni tego nie widzą? Kolejna pożyczka na pokrycie deficytu budżetowego (tego 18 mln) i znów nieplanowany wydatek, bo za kredyt należy zapłacić. No cóż, a tu proszę kolejny prawie milion na kawałek drogi. I ktoś powie oj tam oj tam. Jakoś to będzie….

  • Dokładnie! Z tym, że koszt tej działki 1 230 000 zł.
   500 plus zwiększyło zdolność gminy do zaciągnięcia kredytu i została ona zmarnowana na nikomu nie potrzebne pomysły kilku osób, które myślą że wszystko im wolno, bo mają władzę. Obudźcie się! Samorząd ma służyć mieszkańcom!
   Ilość metrów dróg i kanalizacji zrobionych jest słaba w stosunku do budżetu poprzednich kadencji, gigantycznie wzrosły koszty urzędu, MGOK itd. Patrząc na zadłużenia, nie ma widoków na poprawę.
   Ta droga nie jest nikomu potrzebna, wszystkie dojazdy do posesji niedawno w pozbruku zrobione! Przypomnę: Zadaniem gminy jest zaspokajanie potrzeb jej mieszkańców! Ta droga nigdy nie była na liście wniosków! Była okazja! – tłumaczył burmistrz. A okazja czyni…..
   Uważam, że nie było okazji, bo jest zadłużenie! Za darmo ta działka nie była!

 • Ważną sprawą jest zmienić burmistrza, bo bardzo rozrzutnie wydaje pieniądze na zakupy nieruchomości, o które mieszkańcy wcale nigdy nie wnioskowali. Zamyka parking przy urzędzie i w ten sposób manipuluje się opinia publiczną, że parking jest potrzebny.
  Z kasy gminy na parkingi poszły miliony zł, a zablokowane zostały na lata kolejne pozostałe inwestycje.7

  • Sąsiedzie rozwiń proszę te płytką myśl…

   • Ano był remont elewacji Urzędu, zamknięto cały parking, potem remont parkingu przy Urzędzie, który nie został zrobiony, a gmina poniosła koszty –
    114 676 zł (2017 r.) – cały czas zamknięty parking, potem kolejny przetarg i wydatek
    350 000 zł (2018 r.) na budowę parkingu i do tego zakup parkometru za
    120 000 zł – razem parking przy urzędzie gotowy do pobierania opłat –
    584676 zł.- grubo ponad pół miliona. Dodaj koszt konserwacji i utrzymania urządzeń do pobierania opłat.
    Dalej:
    460 000 zł -zakup działki budowlanej pod budowę drogi z parkingami,
    20 000 zł – projekt
    750 000 zł – Budowa nowej ulicy z miejscami parkingowymi, może być więcej, bo w budowie.
    1 230 000 zł – droga z parkingami
    Te manewry w sumie 1 814 676 zł – prawie dwa miliony.
    Dolicz budowę parkingów z ZIT i za gminne w ul. Wielkopolskiej.

    • Pieniądze, które na to idą są z naszych podatków. Planowane zadłużenie (bez dróg dojazdowych do tunelu) to 30 milionów z hakiem. Niedługo pęknie po 2 tysiące zł na głowę mieszkańca.
     Przy takim zadłużeniu niektóre wydatki nie są pilne, określiłbym je jako co najmniej dziwne, np. przeprowadzanie badań genetycznych krwi z budżetu gminy za parę mln zł. Na pytanie radnego skąd? – ze sprzedaży działki na ul. Poznańskiej. Teraz nie wiadomo skąd, bo te pieniądze (ok. 6 mln zł) podobno już zaplanowano na pokrycie części kosztów dróg dojazdowych do tunelu. Każdy rok tej władzy to nowe „pomysły” inwestycji, które nigdy się nie zwrócą, a na bok odkładane wnioski mieszkańców czekające na realizację.

     • Opłat na parkingu nie pobierają, bo Wojewoda stwierdził nieważność części uchwały Rady. http://edziennik.poznan.uw.gov.pl/#/legalact/2018/5113/ Niecny plan burmistrza i rady zatrzymany! Ciekawe na jak długo, bo przecież parkometr za 120 000 zł zamontowany.
      Rozstrzygnięcie nadzorcze nr KN.I – 4131.1.276.2018.4 Wojewoda Wielkopolski z dnia 26 czerwca 2018 r.
      stwierdzające nieważność przepisów § 6 pkt 4, oraz § 7 pkt 1 i 2 załącznika do uchwały nr XLV/384/2018 Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn z dnia 24 maja 2018 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu korzystania z parkingu zlokalizowanego przy budynku Urzędu Miejskiego w Kostrzynie
      Treść nieważnych zapisów dotyczy pobierania opłat:
      § 6. 4. Użytkownik parkingu w chwili wyjazdu zobowiązany jest uiścić opłatę w parkomacie w wysokości 2,00 zł za każdą kolejną rozpoczętą godzinę w dniach poniedziałek 8.00-17.00 oraz od wtorku do piątku od 7.00 do 16.00.
      § 7. 1. Za nieuiszczenie opłaty parkingowej pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 50 zł.
      2. W przypadku zniszczenia lub zgubienia biletu parkingowego pobierana jest opłata w wysokości 50 zł.

     • Mieszkaniec 67e4f3

      Wszędzie tylko opłaty. Jestem za zmianą, niestety obecnemu burmistrzowi między innym zawdzięczam, że musiałem wyłożyć z kieszeni ok. 200 zł na brązowy pojemnik do odpadów bio, jakoś wcześniej za zielone pojemniki nie musiałem płacić…. A na drogę przed moim domem przy takich wistach władz raczej się nie doczekam.

     • Woda i ścieki też w górę! Zatwierdzone są plany podwyżki do 2021 roku. Jeśli płacisz za wodę i ścieki to zużywając 1 m wody na rachunku wybije o złotówkę więcej – biorąc pod uwagę decyzje tego zarządu na lata 2015 – 2021.

 • A gdzie na stronie Urzędu Miejskiego jest informacja o konsultacjach w sprawie tej drogi? Znowu coś zakupiono bez pytania mieszkańców?

 • Na Liliową pieniędzy nie było, a tu nowa drogę se robią?

 • Głośno myśląc... 659fd3

  @Paweł – tymczasem droga powiatowa 2429P na odcinku Gowarzewo (ul. Siekierecka) – Siekierki (ul. Tulecka) pozostaje poza kręgiem zainteresowania władz gminnych i powiatowych… Czy ma to związek z planowanym przebiegiem Północno – Wschodniej Obwodnicy Aglomeracji Poznańskiej w III wariancie – przez Siekierki i Trzek do S5 w Kleszczewie?
  .
  Link: https://zdp.poznan.pl/budowa-polnocno-wschodniej-obwodnicy-aglomeracji-poznanskiej/

 • Biznesmen ee975d

  Tyle lat czekamy na drogę. Albo kurz albo błoto, a tu proszę bez kolejki.
  Dla kogo to?

  • Biznesmen nie zadaje takich pytań, bo wie, że to ważna sprawa dla każdego mieszkańca, także dla Ciebie. „biznesmen” jak Ty poprostu pisze takie bzdury.

   • Zamknięcie parkingu przy urzędzie podczas budowy wywołało tłok na parkingach wokół. Stan był przejściowy. Wydawanie ponad miliona złotych z budżetu z tego powodu w czasie, gdy potrzebny wkład własny na realizację inwestycji za środki unijne to kaprys i niegospodarność.

 • Kaprys za ponad milion złotych, by zamknąć parking przy urzędzie?

-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ szesnaście = dwadzieścia cztery