Marzec 9, 2018 | ms
Protokół z XLI sesji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn

Protokół z XLI sesji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn w dniu 25 stycznia 2018 r. dostępny jest tutaj.

9 komentarzy
 • Obserwator sceny politycznej 3b3b02

  Jest tak, że tylko jeden człowiek w tej gminie rozgrywa wszystkie karty i realizuje swoje pomysły i wizje. Z pewnością nie jest nim Matysek i chyba nawet (mimo wszystko) dobrze. Dla wszystkich.

 • Głośno myśląc... 659fd3

  Pozwolę sobie na zwrócenie Państwa uwagi na istotny szczegół dotyczący wniosków społecznych kierowanych do władz Gminy – czyli PETYCJI.

  W protokole XLI sesji na str. 16 czytamy:
  .
  „Radny p.Marek Kowalski zapytał, czy coś się dzieje w sprawie drogi – ul. Parkowa
  w Gułtowach, mieszkańcy przekazali Burmistrzowi petycję w sprawie budowy tej drogi i nie
  ma do tej pory odpowiedzi.
  .
  Burmistrz Gminy Kostrzyn stwierdził, że dużo się dzieje, pismo złożone przez mieszkańców
  Gułtów to nie jest petycja, lecz wniosek, który został potraktowany, jako wniosek do budżetu
  Gminy Kostrzyn, będzie odpowiedź na ten wniosek.” Więcej: http://bip.wokiss.pl/kostrzynm/zasoby/files/kadencja_2014_-_2018/42_sesja_2018/uchwaly/protokol_xli_sesji.pdf
  .
  Petycja o którą pytał p. Marek Kowalski wpłynęła do Urzędu w ubiegłym roku. Do dnia dzisiejszego nie ma o niej informacji (i nie tylko o niej) w zakładce BIP: http://bip.wokiss.pl/kostrzynm/bip/skargi-wnioski-petycje.html do czego Urząd jest prawnie zobowiązany Ustawą o petycjach, która nakłada na gminy obowiązek niezwłocznego umieszczania na stronach internetowych składanych petycji (Art. 8.1) oraz aktualizowania informacji o zasięgane opinie, przewidywany termin oraz sposób załatwienia petycji (Art. 8.2).
  .
  Zakwalifikowanie Petycji mieszkańców w sprawie ul. Parkowej w Gułtowach jako wniosek również pozostaje w sprzeczności z terminami załatwienia sprawy wg Kodeksu Postępowania Administracyjnego Art. 237. § 1. Organ właściwy do załatwienia skargi powinien załatwić skargę bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w ciągu miesiąca.
  .
  „Można się spodziewać, że urzędy będą zainteresowane, żeby kwalifikować petycje jako skargi lub wnioski, ponieważ procedura rozpatrywania tych ostatnich jest im dobrze znana oraz mniej transparentna (mniej „publiczna”) niż w przypadku petycji.” – źródło: http://poradnik.ngo.pl/wiadomosc/1641719.html

  Pozdrawiam

 • Głośno myśląc... 659fd3

  Panowie Radni, zadając pytania dopilnujcie proszę, by została Wam na nie udzielona odpowiedź.

  • Kogo masz na myśli głośno myśląc? Szefa radnych ? Szkoda czasu. Facet sie nie nadaje. Każdy poprzedni przewodniczący coś wnosił. Ten tylko intrygi i próby napuszczania jednych na drugich… i śmiech… na sali.

   • Po co nam radni, którzy nie mają zdania.Nie zabierają głosu w imieniu mieszkańców. Nie zgłaszają interpelacji, wniosków. czy oni w ogóle wiedzą co się dzieje czy tylko biorą diety?. Sąsiednie gminy np. Kleszczewo, Pobiedziska pozyskują po ponad 30 mln zł na inwestycje drogowe a my co? Przez całą kadencję ul. Warszawską rozgrzebali i skończyć nie mogą.

    • miastowy 6281c3

     Burmistrz tłumaczy ciągnącą się przebudowę Warszawskiej warunkami pogodowymi. To śmieszne ! Niech powie prawdę.

     • Wyborca2018 399c46

      O to jednak pytałbym wiceburmistrza, bo chyba on w tym temacie jenak bardziej zorientowany…

     • Przetarg był rozstrzygnięty wiosną ubiegłego roku. Liczyłem, że Warszawską wyremontują w trzy miechy. Wielka pomyłka. Nagle zrobił się szum, że maliny okurzone przy ul. Warszawskiej i wybudowano, ale Pepko. a z inwestycji kanalizacja za 2000 000 zł ,z drogą się obudzili dopiero, jak chwycił mróz. Czy przez cały rok nie było pogody? Chyba była, ale dla bogaczy.

-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ siedemdziesiąt sześć = siedemdziesiąt siedem