Luty 8, 2018 | ms
Policjanci uratowali wyziębionego mężczyznę

Policjanci z Kostrzyna uratowali mężczyznę przed zamarznięciem. Mężczyzna został odnaleziony na polu. Jego ciało miało 28 stopni Celsjusza. Przewieziony do szpitala został objęty kompleksową opieką medyczną.

7 lutego br. policjanci z Komisariatu Policji w Kostrzynie zostali poinformowani przez mieszkankę gminy, że z przez okno swojego domu widzi leżącego w polu człowieka. Kobieta była zaniepokojona i bała się, że mogło się coś stać. Policjanci wiedząc, że może liczyć się każda minuta natychmiast pojechali we wskazane miejsce.

Funkcjonariusze po dojechaniu w rejon pola zauważyli, że w odległości około dwustu metrów leży człowiek. Ponieważ nie było możliwości, by podjechać do niego radiowozem policjanci ruszyli w jego kierunku pieszo.

Leżącym na polu okazał się 54-letni mieszkaniec gminy Kostrzyn. Był wyczerpany i wyziębiony, miał problemy z mową oraz samodzielnym poruszaniem. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, a mężczyznę okryli folią termiczną i pomogli przeprowadzić do radiowozu, by tam mógł się ogrzać.

Przybyli na miejsce ratownicy medyczni stwierdzili, że ciało mężczyzny zostało wychłodzone do 28 stopni Celsjusza. 54-latek został przewieziony do szpitala, gdzie został objęty kompleksową opieką medyczną. Policjanci po wszystkim o odnalezieniu mężczyzny poinformowali rodzinę.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich aby w okresie zimowym zwracali szczególną uwagę na osoby, które mogą potrzebować pomocy albowiem jeden telefon na numer alarmowy 997 lub 112 może uratować ludzkie życie.

mł. asp. Patrycja Banaszak

-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ dwadzieścia jeden = dwadzieścia sześć